KOMEDA

Słynne tematy Krzysztofa Komedy w nowych aranżacjach autorstwa Józefa Eliasza na big-band i orkiestrę kameralną. W roli gościa specjalnego wystąpi wybitny saksofonista altowy Henryk Miśkiewicz.

Eljazz Big-Band – orkiestra jazzowa założona w 1999 w Bydgoszczy przez perkusistę, bandleadera i animatora życia muzycznego Józefa Eliasza. Zespół zdobył liczne laury na konkursach w Polsce i za granicą, występował na prestiżowych festiwalach (m.in. Probaltica, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, European Jazz Meetings, Złota Tarka), koncertował w Łazienkach Królewskich, w Pałacu w Wilanowie, Filharmonii Pomorskiej i Operze Nova w Bydgoszczy. Eljazz Big-Band współpracuje m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Krzysztofem Herdzinem, Lorą Szafran, Januszem Szromem, Henrykiem Miśkiewiczem, Maciejem Sikałą, Adamem Wendtem, zrealizował kilka autorskich projektów, m.in. „Wspomnienia”, „W rytmie Chopina”, „Sacred Concert – Duke Ellingon”.

Józref Eliasz - dyrygent

Miłosz Gawryłkiewicz - trąbka, flugelhorn

Marcin Gawdzis - trąbka, flugelhorn

Jakub Marszałek - trąbka, flugelhorn

Tomasz Gluska - trąbka, flugelhorn

Krzysztof Beszczyński - puzon

Łukasz Rakalski - puzon

Wijciech Czapiewski - puzon

Paweł Kalicki - puzon basowy

Szymon Łukowski - saksofon altowy, sopranowy, klarnet

Adam Kołacki - saksofon altowy, klarnet

Wojciech Piórkowski - saksofon tenorowy, klarnet

Zbigniew Jodłowski - saksofon tenorowy, klarnet

Jacek Rodziewicz - saksofon barytonowy

Adam Lemańczyk - fortepian

Grzegorz Nadolny - kontrabas, gitara basowa

Piotr Olszewski - gitara

Józef Eliasz - perkusja


Pan Ton Ensemble – klasyczna orkiestra kameralna utworzona z absolwentów i studentów Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, Akademii Muzycznej w Katowicach i Akademii Muzycznej w Krakowie. Kieruje nią skrzypaczka Karolina Szymbara, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina, Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, uczestniczka kursów mistrzowskich prowadzonych przez Thomasa Brandisa, Norberta Brainina, Fritza Händschkego, Rolanda Baldiniego, Valerego Klimova, Wandę Wiłkomirską. Repertuar Pan Ton Ensemble obejmuje dzieła z różnych epok; orkiestra nie stroni od eksperymentów, łącząc wykonywaną muzykę z projekcjami filmowymi i udziałem artystów uprawiających różne gatunki sztuki.