facebook instagram youtube

Sylwester w śródziemnomorskich rytmach

W zakopiańskim kinie "Sokół" odbył się Sylwester w śródziemnomorskich rytmach z Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną pod dyrekcją Agnieszki Kreiner i z solistami Agnieszką Przekupień, Katarzyną Lassak, Jakubem Pawlikiem i Pawłem Krauzowiczem.

Mieszkańcy Zakopanego i wypoczywający pod Giewontem turyści, którzy wybrali bardziej kameralne świętowanie nadejścia Nowego Roku, przybyli licznie na koncert zatytułowany „O sole mio!”. W imieniu organizatorów przywitała wszystkich Naczelnik Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego Joanna Staszak wraz z Prezesem Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem Stanisławem Mardułą, który jako mandolinista wystąpił także w jednym z utworów.

Żywiołowa muzyka z Włoch, Hiszpanii, Francji i Grecji wprawiła wszystkich w doskonały nastrój. Orkiestra przygotowała dla publiczności także konkursy z nagrodami i ciekawe muzyczne zadania. Jak zwykle punktem kulminacyjnym był noworoczny toast i życzenia, które złożył przybyłym Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula.

- Rok 2016 dał nam nadzieję na dobry rozwój. Jeszcze na koniec tego roku Zakopane stało się bogatsze o spółkę Polskie Tatry wartą ponad 200 mln złotych. Dziękuję wszystkim za to, co zrobiliśmy wspólnie. Życzę, aby rok 2017 nie był gorszy od poprzedniego. Życzę nie tylko zdrowia, szczęścia, pomyślności i miłości, ale także więcej życzliwości, wyrozumiałości i tolerancji dla siebie nawzajem, abyśmy dzięki temu mogli nadal wspólnie żyć i pracować w tym mieście – powiedział Burmistrz.

W koncercie uczestniczyła także Zastępca Burmistrza Agnieszka Nowak-Gąsienica oraz Starosta Tatrzański Piotr Bąk.

Scenariusz, aranżacje oraz prowadzenie koncertu: Agnieszka Kreiner.

Organizator: Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula.

NAGRODY
REKLAMA