facebook instagram youtube

Wyjątkowa noc w Zakopanem - Sylwester z przytupem!

U podnóża Tatr w Zakopanem odbyła się największa w Polsce zabawa sylwestrowa przygotowana wspólnie przez miasto i TVP2. Wystąpiło 30 artystów, którzy wykonali blisko 80 utworów. Rozbrzmiewały najnowsze hity oraz dobrze znane publiczności dawne przeboje, które od lat bawią kolejne pokolenia. O północy licznej publiczności przed sceną i przed telewizorami życzenia złożył Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i dyrektor TVP2 Marcin Wolski.

Dolna Rówień Krupowa stała się największym parkietem tanecznym w Europie. Było radośnie, wyjątkowo, tanecznie i folkowo. Akcenty podhalańskie widoczne były nie tylko w warstwie choreograficznej i muzycznej, lecz także w scenografii, oprawie graficznej i kostiumach. Połączenie podhalańskiej tradycji i żywiołowości z najlepszą polską i światową muzyką rozrywkową złożyło się na fascynujące trwające sześć godzin widowisko, dzięki któremu w Zakopanem doskonale bawiło się kilkadziesiąt tysięcy osób, a dzięki transmisji w TVP2 i mediom społecznościowym także cała Polska.

Reżyserem zakopiańskiego koncertu był Konrad Smuga. Konstrukcja zakopiańskiej sceny sylwestrowej była większa od zeszłorocznej o ponad 10 metrów i miała ponad 60 metrów szerokości i 50 metrów głębokości. TVP2 dysponowało tyloma urządzeniami oświetleniowymi, że śmiało można by oświetlić całe Zakopane. Tancerze przebierali się 20 razy, wykorzystanych zostało prawie 300 kostiumów. 

Koncert sylwestrowy poprowadziły dwie pary - cepry: Marcelina Zawadzka i Tomasz Kammel oraz górale: Halina Mlynkowa i Staszek Karpiel - Bułecka. Gwiazdy, które uświetniły tę wyjątkową noc to: Oceana, Shaun Baker, Boney M, Dr Alban, Loona, Arrival (wykonujący przeboje zespołu Abba), Edyta Górniak, Zenon Martyniuk, De Mono, Patrycja Markowska, Michał Szpak, Pectus, Papa D., Maryla Rodowicz, Szymon Chodyniecki, Mateusz Grędziński, Doda, Halina Frąckowiak, Izabela Trojanowska, Margaret, Zakopower, Cugowscy, Weronika Curyło, Afromental, Future Folk, Formacja Nieżywych Schabuff, Anita Lipnicka, Stefano Terrazzino.

Było to z całą pewnością wyjątkowe niezapomniane wydarzenie dla Zakopanego i pierwsza tak duża oraz z wielkim rozgłosem promowana impreza sylwestrowa pod Tatrami, a oglądała ją rekordowa ilość 3,5 mln widzów. W szczytowym momencie aż 5 mln.


fot. Paweł Murzyn

NAGRODY
REKLAMA