facebook instagram youtube

Życzenia i kolędy przy Bożonarodzeniowej Szopce

W niedzielę wieczorem przed Urzędem Miasta uroczyście otwarta została Bożonarodzeniowa Szopka z figurami wykonanymi przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara. To kolejne wydarzenie, które przybliżyło nas do Świąt i wprowadziło w bożonarodzeniową atmosferę. Przy szopce Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i Zastępca Agnieszka Nowak-Gąsienica złożyli mieszkańcom życzenia i połamali się z nimi opłatkiem.

- Oprócz zdrowia, szczęścia i pomyślności życzę Państwu także, byśmy byli razem i potrafili w każdym dostrzec drugiego człowieka, przyjaciela, Polaka, patriotę, chrześcijanina... Życzę nam wszystkim, całemu Zakopanemu, ale też wszystkim Polakom, pokoju, wzajemnej miłości i zrozumienia. Aby te Święta nas łączyły, a nie dzieliły. Aby puste krzesło przy wigilijnej wieczerzy nie było tylko fikcją. Niech to wypłynie z naszego serca wraz z przywiązaniem do tradycji i śpiewem kolęd – życzył Burmistrz Leszek Dorula, dziękując za przygotowanie Bożonarodzeniowej Szopki i piękną muzyczną oprawę wydarzenia.

Piękne góralskie kolędy zabrzmiały w wykonaniu zespołu Harni. Wśród nich znalazła się także mająca w tym dniu swoją premierę „Juhasko kolynda”, do której słowa napisał Stanisław Gąsienica-Byrcyn. Teledysk, który powstał dzięki Mecenatowi i pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli, prezentujemy na naszej stronie http://www.zakopane.eu/aktualnosci/grudzien-2016/p...

NAGRODY
REKLAMA