facebook instagram youtube

Pokaz Filmów o Sztuce Zakopanem 2017

Przegląd Filmów o Sztuce został reaktywowany w ubiegłym rok po 20 latach jego nieobecności na kulturalnej mapie Zakopanego. Jego tegoroczna pokazowa edycja odbyła się w dniach 5-7 października w nowo powstałym kinie studyjnym Kino Miejsce.


Zainteresowanie, z jakim spotkało się wydarzenie, mile zaskoczyło organizatorów i twórców filmów obecnych podczas pokazowych dni. Dopisała publiczność, która łącznie obejrzała ponad 50 filmów, a wśród nich dokumenty, animacje oraz fabuły. Wśród prezentowanych filmów warto wymienić chociażby jeden będący w programie ostatniego dnia pokazu: ”Idea jest najważniejsza. Architektoniczne pasje Andrzeja Wajdy” w reżyserii Jacka Link – Lenczowskiego, któremu towarzyszyło spotkanie z reżyserem oraz operatorem Janem Ingardenem, w prowadzeniu Jerzego Armaty, znanego krytyka filmowego.

Pokaz Filmów o Sztuce stał się również możliwością do spotkań i dyskusji toczonych w kuluarach pomiędzy ludźmi kina, a rozkochaną w jego tematyce publicznością. Wszystkiemu towarzyszyła emisja koncertu poświęconego muzyce do filmów i spektakli Andrzeja Wajdy.

tekst i foto: ZCK

NAGRODY
REKLAMA