facebook instagram youtube

E-booki w zakopiańskiej bibliotece

Informujemy, że od 1 stycznia 2017 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem oferuje swoim czytelnikom kolejny rok z rzędu bezpłatny dostęp do wybranych tytułów pierwszej i największej w Polsce czytelni książek on-line Czytelni internetowej libra.ibuk.pl.

Dostęp do IBUK LIBRA - czytelni książek on-line dla naszych czytelników możliwy jest dzięki udziałowi zakopiańskiej biblioteki w Konsorcjum „Małopolskie Biblioteki Publiczne”. Dzięki niemu zakopiańska biblioteka wykupiła kolejny roczny dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN i innych wydawnictw. Łączna ilość dostępnych publikacji to ponad 2 000 tytułów. W ofercie znajdują się zarówno podręczniki akademickie i publikacje naukowe, jak również poradniki z różnych dziedzin wiedzy oraz literatura piękna dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Z publikacji na stronie libra.ibuk.pl można korzystać na miejscu w zakopiańskiej bibliotece, jak również na komputerach domowych oraz na urządzeniach mobilnych.

Warunkiem uzyskania dostępu jest posiadanie karty bibliotecznej, dzięki której można otrzymać unikalny kod PIN oraz utworzyć indywidualne konto w serwisie Ibuk libra. Zapisany użytkownik wypełnia obowiązkowo tzw. „kartę użytkownika usług zdalnego dostępu do libra.ibuk.pl”.

Serwis Ibuk libra to całodobowy dostęp do książek z dowolnego miejsca. Serwis zapewnia zaawansowane narzędzia do pracy z tekstem – przygotowane z myślą o studentach, wykładowcach, profesjonalistach i czytelnikach.

Bliższe informacje o Ibuk Libra na stronie www.biblioteka.zakopane.eu w zakładce E-booki.

Poniżej linki do filmików instruktażowych, w tym filmik dot. rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra.

•             www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI

•             www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY

•             www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk

Zapraszamy wszystkich do czytania!

NAGRODY
REKLAMA