facebook instagram youtube

Prezydent Andrzej Duda i sportowe emocje w Zakopanem

W sobotę Polacy zajęli drugie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. W niedzielę tryumfował Kamil Stoch. Było to powód do radości i świętowania dla 25 tysięcy kibiców, wśród których obecny był także Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Wcześniej wziął on udział w zawodach 12h Slalom Maraton. W Zakopanem na Polanie Szymoszkowej oraz pod Wielką Krokwią Prezydenta przywitały władze miasta na czele z Burmistrzem Leszkiem Dorulą.

W sobotę po pierwszej serii polska drużyna zajmowała 3. Miejsce, tracąc 14.1 pkt. do Słowenii i i 13.5 do Niemców. W drugiej serii po bardzo dobrych skokach Piotra Żyły (137.5 metra), Macieja Kota (133.5 metra), Dawida Kubackiego (128 metrów) i Kamila Stocha (136 metrów), zajęli oni drugą pozycję. Niedzielne zawody wywołały jeszcze większe emocje i trzymały kibiców w wielkim napięciu. Po pierwszej serii Kamil Stoch był szósty, ale doskonały drugi skok dał mu pierwsze miejsce na podium i tym samym czwarte z rzędu zwycięstwo w konkursach Pucharu Świata.
Zwycięzcom puchary wręczył Prezydent Andrzej Duda. W ceremonii dekoracji najlepszych zawodników wziął udział także Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula.
W wywiadzie dla TVP Prezydent chwalił kibiców zgromadzonych pod skocznią w Zakopanem oraz organizację zawodów. - Kibice są wspaniali. Przyjechali z całej Polski. To jest żywioł. Jestem wdzięczny wszystkim, że tchnęli ducha w te zawody, a przede wszystkim w naszych zawodników - podkreślił. - Umiemy robić piękne wydarzenia, mamy świetnych zawodników, jest naprawdę dobrze - dodał.

fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP (1-6); Jakub Kurek www.goral.info.pl (7-13); UMZ

NAGRODY
REKLAMA