facebook instagram youtube

"Śląsk" zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy

W ramach organizowanego przez Burmistrza Miasta Zakopane VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych 29 stycznia w kościele św. Krzyża  odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny pod dyrekcją Mirosława Macieja Banacha. Liczną publiczność zachwyciły piękne ludowe stroje i wspaniale wykonane przez chór i orkiestrę tradycyjne polskie kolędy i ludowe pastorałki.

Rok temu gościem festiwalu był zespół "Mazowsze", a ich prestiżowy koncert stał się wielkim sukcesem. Podobnie odebrany i oklaskiwany przez publiczność był także tegoroczny występ "Śląska". Wydarzenia te podkreślają rangę zakopiańskiego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył", który wciąż się rozwija, przyciąga gwiazdy i wspaniałą widownię.

Koncert ujął ciepłem i magią świąt Bożego Narodzenia. Całość programu ubarwiona została góralskimi gawędami recytowanymi przez Piotra Hankusa – Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi, które również wspaniale wprowadziły w niepowtarzalny świąteczny klimat. 

W imieniu organizatorów na koncercie przywitała wszystkich Naczelnik Wydziału Kultury Joanna Staszak, natomiast podziękowania i gratulacje dla całego zespołu przekazał Sekretarz Miasta Zakopane Grzegorz Cisło wraz z Zastępcą Przewodniczącego Rady Miasta Maciejem Wojakiem.

2 lutego kończy się okres śpiewania kolęd, a tym samym Festiwal. Na ostatni koncert zapraszamy więc w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do Kościoła Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach. Wystąpi znana podhalańska wokalistka Hanka Rybka. 

NAGRODY
REKLAMA