facebook instagram youtube

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Szanowni Państwo,

W imieniu Miasta Zakopane i Zakopiańskiego Centrum Kultury zapraszamy na 18. edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który rozpocznie się w najbliższą sobotę 7 lipca. Po raz kolejny w Zakopanem, w okresie wakacyjnym, zabrzmi pod Tatrami muzyka organowa i kameralna, w tym roku ze szczególną rolą ukochanej przez słuchaczy muzyki kameralnej.Sobotni koncert zostanie poprzedzony spotkaniem z dziennikarzami i festiwalową publicznością na Kulturalnym Placu Niepodległości, które poprowadzi Rafał Monita – dyrektor artystyczny tegorocznego festiwalu. Początek wydarzenia o godz. 15.00.

Podczas spotkania Rafał Monita opowie o koncepcji tegorocznego festiwalu oraz przedstawi publiczności i dziennikarzom pierwsze festiwalowe gwiazdy: skrzypaczkę Aleksandrę Szwejkowską-Belicę, sopranistkę Katarzynę Wiwer i pianistę Cezarego Saneckiego.

Natomiast sam festiwal zainauguruje koncert pt. „Pieśń o Ziemi", który rozpocznie się o godz. 19.00 w Miejskiej Galerii Sztuki przy ul. Krupówki 41. W programie wieczoru znajdą się utwory z repertuaru takich kompozytorów jak: Henryk Wieniawski, Karol Szymanowski czy Grażyna Bacewicz. Zabrzmi również tytułowa „Pieśń o Ziemi" z repertuaru Romana Palestera.

Organizatorami 18. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej są Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Dwójka – Program 2 Polskiego Radia, Radio Kraków, TVP 3 Kraków, Tygodnik Podhalański i Gość Niedzielny.

Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny. Zapraszamy!

Równocześnie informujemy, że wszelkie informacje związane z Festiwalem odnajdą Państwo na stronie: www.festiwale.zakopane.pl


NAGRODY
REKLAMA