facebook instagram youtube

Sportowcy Fundacji Handicap Zakopane wspierają charytatywny „Projekt Bracia”

Dziś (20.07.2018) rano o 4.56 z Rysów na Hel wyruszyli biegiem czterej BRACIA, w ramach charytatywnego PROJEKTU BRACIA, którego celem jest wsparcie leczenia i rehabilitacji  7-letniego Ziemka, chłopca z porażeniem mózgowym. Nad Morskim Okiem na BRACI czekali  Sportowcy z niepełnosprawnością i Przyjaciele Fundacji HANDICAP Zakopane, którzy dołączyli do biegu i  wspólnie przebiegli 2-kilometrowy etap od stawu do Włosienicy.
Dla naszych sportowców to niecodzienne wyzwanie: trzeba było wstać o 4.00  rano, dotrzeć do Morskiego Oka w chłodzie i deszczu, przywitać wyjątkowych BRACI i pobiec 2 kilometry tam i z powrotem. Wszyscy mieli świadomość, że wspierają małego kolegę Ziemka i chcieli dać z siebie wszystko. Cieszy to, że nasi Sportowcy, również beneficjenci różnych form wsparcia charytatywnego, są w każdej chwili gotowi wspierać innych. Możemy być z Nich dumni!” – skomentowała po biegu prezes Fundacji HANDICAP Zakopane Małgorzata Tlałka-Długosz.

Dziękujemy za umożliwienie uczestnictwa w wydarzeniu BRACIOM, TPN, PZU, Restauracja Zakopiańska. Dziękujemy za pomoc Trenerom, Wolontariuszom, Rodzicom i Opiekunom.

Trzymamy kciuki za planowane i bezpieczne  dotarcie na Hel BRACI, a Ziemkowi życzymy dużo zdrowia i wytrwałości.

Tekst i zdjęcia – Fundacja HANDICAP Zakopane

(APM)

NAGRODY
REKLAMA