facebook instagram youtube

Serdecznie zapraszamy na wystawę "Poematy Świata" - rzeźba, rysunek, zakopiańskiej rzeźbiarki Lidii Rosińskiej, którą można podziwiać w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego (ul. Krupówki 41) do 29 stycznia 2017 r.

Lidia Rosińska - urodziła się 20 września 1967 roku w Zakopanem. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1994 roku obroniła dyplom na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Adama Myjaka. Czynnie uczestniczy w życiu artystycznym, zarówno poprzez udział w wystawach zbiorowych jak i organizację pokazów indywidualnych własnej twórczości. Jest autorką 20 wystaw indywidualnych. Dotychczas brała udział w blisko 50 wystawach zbiorowych. Najistotniejszym elementem twórczości artystki, dzięki któremu najpełniej się realizuje jest udział w licznych Międzynarodowych Sympozjach Rzeźbiarskich. Począwszy od 1994 roku Lidia Rosińska uczestniczyła w 55 Międzynarodowych Sympozjach Rzeźbiarskich, prezentując polską sztukę nawet w tak odległych zakątkach świata, jak Afryka czy Azja.    

Jak pisze dr Dorota Grubba-Thiede z Polskiego Instytutu Studiów nad Sztuką Świata Przyszła ekspozycja Lidii Rosińskiej w Galerii Miejskiej w Zakopanem jawi się jako delikatna i przejmująca przestrzeń. Znajdą się w niej mnogie kameralne i monumentalne obiekty przestrzenne, reliefy, rysunki z motywami dedykowanymi emocjonalności kobiet, będące niekiedy rozmową z tradycją świętych obrazów: ikon, bądź hinduskich baśni. Ponadto ekspozycja w postaci fotogramów oraz multimedialnych wizualizacji przybliży rozproszony w ponad pięćdziesięciu punktach świata dorobek wybitnych Prac monumentalnych Lidii Rosińskiej, na stałe, jak pejzaż, wzbogacających ikonosferę tych odległych miejsc.


Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego (ul. Krupówki 41)

Czynne: wt. – pt. 10.00 – 18.00

                 sb. – nd. 10.00 – 16.00 

Wstęp wolny

NAGRODY
REKLAMA