facebook instagram youtube

Zapraszamy na wystawę obrazów wykonanych haftem płaskim "Igłą Malowane" Joanny Galicy-Doruli, którą można zwiedzać do 9 kwietnia 2017 r. w ramach Ignacjańskich Spotkań ze Sztuką w Kościele O. Jezuitów na Górce, ul. Kaszelewskiego 9. 

Joanna Galica-Dorula z domu Kin. Urodziła się i wychowała w Kościelisku. W rodzinnym domu gdzie zawsze kultywowano tradycję góralską i folklor, od Mamy zaszczepiła w sobie umiłowanie do rękodzieła, a zwłaszcza do haftu. Swoich sił próbowała w malarstwie na szkle w Zakopiańskiej Jutrzence. Do dzisiaj malowanie na szkle i na tkaninie jest obecne w jej życiu, lecz haft to jej największa pasja. Jest absolwentką Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem na specjalizacji lutnictwo. Obecnie z mężem Józefem mieszka w Poroninie i na co dzień zajmuje się zdobieniem strojów regionalnych. Łączy ze sobą ludowy haft z haftem malarskim i w ten sposób wypracowuje sobie swój własny styl. 
Jej prace były pokazywane na wystawie w Kościelisku, Zakopanem, Bukowinie Tatrzańskiej i Łodzi. Zawsze w towarzystwie prac Mamy Zofii i siostry Anny, która również haftuje. To jej pierwsza autorska wystawa.


NAGRODY
REKLAMA