facebook instagram youtube

29 maja o godz 12.00 na stadionie lekkoatletycznym Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem rozpocznie się VIII Zakopiański Test Coopera. 

Aby wziąć udział w teście należy zgłosić się co najmniej pół godziny przed startem do biura zawodów a następnie rozgrzać się przed biegiem. Biuro zawodów zlokalizowane będzie przy wejściu na stadion tartanowy i czynne od godziny 11.15.
Start pierwszej serii o godzinie 12:00
Serie co 20 minut, po około 15 osób w serii
Udział w teście jest BEZPŁATNY

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest on szeroko stosowany do badania wytrzymałości przede wszystkim sportowców. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu. Kenneth Cooper opracował także tabele do testu marszowego, pływackiego i kolarstwa. Jednak to próba biegowa cieszy się największą popularnością.

Osoby zgłaszające się do testu indywidualnie muszą podpisać oświadczenie o udziale w zawodach na własną odpowiedzialność (za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisuje opiekun prawny).

Serdecznie zapraszamy wszystkich do sprawdzenia swojej kondycji! 

NAGRODY
REKLAMA