facebook instagram youtube

16 marca o godz. 19:00 w Kinie Sokół, ul. Orkana 2 odbędzie się pierwsza projekcja z tegorocznego cyklu "Kino, którego szukasz". Zobaczymy film "Mr. Gaga" (dokument, 2015, prod. Holandia, Niemcy, Szwecja, Izrael, reż. Tomer Heymann). Zaprasza Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, Kino Sokół i koordynatorka cyklu Elżbieta Krzemińska-Owczarz. Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula.

Nieczęsto nadarza się okazja, by obejrzeć film o tańcu. Zapewne pamiętacie niesamowitą „Pinę”, którą cykl „ Kino, którego szukasz " pokazał w 2011 roku. Film, na który chcemy Was zaprosić, ma dwóch bohaterów: taniec i Ohada Naharina. Ohad jest Izraelczykiem. I jednym z najwybitniejszych choreografów pracujących obecnie w teatrach na całym świecie. Tańcem zajął się dość późno, bo dopiero w wieku 22 lat, gdy dołączył do Zespołu Tańca Bat-Szewa. Potem uczył się w Nowym Jorku, w słynnym Julliardzie. W 1990 roku wrócił do Izraela i został dyrektorem artystycznym zespołu, w którym zaczął swoją przygodę z tańcem. Tworzy choreografię, a także muzykę do niektórych spektakli. Przede wszystkim znany jest jednak jako twórca innowacyjnej metody kształcenia tancerzy, języka ruchu GaGa – akceptujemy siebie, uwalniamy ego.

Przed kamerą Ohad Naharin z pasją opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach, wizji świata, o wojnie Jom Kippur, służbie w wojsku i pracy ze słynną tancerką o choreografką Marthą Graham. „Mr Gaga” to jednak coś więcej niż film biograficzny. Jego twórcę, Tomera Heymanna interesuje, jaki wpływ doświadczenia wywierają na człowieka: na jego ciało i sposób odbioru rzeczywistości, jak łączą się historia, prywatność i sztuka. Pojawia się tu też subtelnie zadane pytanie o poświęcenie artysty. / oprac. Beata Słama /

Organizatorem cyklu jest Towarzystwo Gimnastyczne Sokół
Cykl został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Zakopane
Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula
Koordynatorka cyklu: Elżbieta Krzemińska - Owczarz
Partner współorganizujący: Kino Sokół / Kuba Krajewski
https://www.facebook.com/KinoKtoregoSzukasz/

NAGRODY
REKLAMA