facebook instagram youtube

Roman i Maria Peruccy podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na najbliższy koncert w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem, który odbędzie się w środę 9 sierpnia o godzinie 20.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, ul. Krzeptówki 14. Wystąpią Roman Perucki – organy i Maria Perucka – skrzypce.

Program:

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Passacaglia c- moll, BWV 582 (organy solo)
Janusz Bielecki (*1962) – Passacaglia per Violino e Organo [arranżacja - Tadeusz Kassak]
Daniel Magnus Gronau (ok. 1700-1747) – Variations („Komm Gott Schöpffer, Heiliger Geist“)
(organy solo)
Arcangelo Corelli (1653-1713) – Sonata no 12, op. 5 La folia
Antonio Vivaldi (1678-1741) – La Stravaganza, op. 4
Allegro, Grave, Allegro
Alfred Sznittke (1934-1998) – Suita w starym stylu 


ROMAN PERUCKI - urodzony w Gdańsku. Profesor gdańskiej Akademii Muzycznej, I organista Katedry Oliwskiej (Gdańsk). Dyrektor Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. W swoim dorobku ma już ponad 2000 koncertów. Koncertuje w Polsce, w niemal wszystkich państwach Europy, w Rosji, Japonii, Chinach, Australii, Meksyku, Kanadzie i USA. Organizator międzynarodowych festiwali związanych z muzyką organową, w tym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Oliwie. Juror wielu konkursów organowych. Otrzymał liczne odznaczenia i nagrody: złota odznaka Zasłużony dla Kultury Polskiej (2005), srebrny medal Gloria Artis (2007), Pomorska Nagroda Artystyczna Gryf Pomorski (2007) oraz najwyższe odznaczenia papieskie: Pro eclessiae et Pontifice, przyznane przez Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Order św. Sylwestra nadany przesz Papieża Benedykta XVI. Nagrał ponad 30 płyt CD, m.in. z Marią Perucką – skrzypce, Maximem Vengerovem – skrzypce, Johannesem Skudlikiem – fortepian, Dariuszem Mikulskim – waltornia, Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

MARIA PERUCKA - jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. Henryka Keszkowskiego. Brała udział w licznych, międzynarodowych kursach mistrzowskich. Występowała w kwartecie smyczkowym, z którym brała udział w wielu konkursach muzyki kameralnej (m.in. laureatka III nagrody – Łódź 1986). Jako solistka występowała z Kaliską Orkiestrą Symfoniczną, a w Zespole Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis była koncertmistrzem. Jest członkiem kwartetu skrzypiec 4PM. Koncertuje w wielu kościołach i salach koncertowych w miastach polskich: w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Gdańsku oraz w Niemczech, Francji, Włoszech, Belgii, Finlandii, Szwecji i Norwegii, w tym z wieloma wybitnym solistami i organistami. W swoim bogatym dorobku artystycznym posiada nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną w Szkole Muzycznej II stopnia w Gdyni, między innymi z uczniami swojej klasy brała udział w mistrzowskich kursach skrzypcowych prowadzonych przez Maxima Vengerowa (październik 2009) i Siergieja Stadlera (czerwiec 2010).


WSTĘP WOLNY!

Zapraszamy na stronę oraz na facebooka

Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem.

http://festiwale.zakopane.pl/2017/festiwal-organow...

NAGRODY
REKLAMA