facebook instagram youtube

WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem. W dniach 14-15 stycznia 2017 roku odbędzie się już szósta edycja tego wielkiego święta, które z każdym rokiem przyciąga coraz więcej sympatyków.

Mottem World Snow Day jest:

EXPERIENCE - sposób na wspaniałe wspomnienia i inspiracje związane ze śniegiem
EXPLORE- szansa odkrycia czegoś nowego
ENJOY- czas na zabawę

MIASTO ZAKOPANE zorganizuje wielką imprezę rodziną WORLD SNOW DAY już po raz szósty. Każdego roku DOŚWIADCZAMY, ODKRYWAMY i BAWIMY SIĘ zgodnie z niezmiennym mottem Światowego Dnia Śniegu.

EXPERIENCE – DOŚWIADCZAJ

14 stycznia 2017 r. (sobota) w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL zorganizowane zostaną zawody w narciarstwie alpejskim oraz w skokach narciarskich, dzieci będą mogły także skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych . W dniu oficjalnych obchodów World Snow Day na świecie tj. 15 stycznia 2017 r. (niedziela) na Górnej Równi Krupowej rozegrane zostaną zawody w narciarstwie biegowym. Uczestnicy World Snow Day, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart biegowych na nogach, będą mieli niepowtarzalną okazję spędzenia miłych chwil z instruktorami narciarstwa biegowego i nauki jazdy na biegówkach. Dla chętnych będzie możliwość wypożyczenia nart biegowych (rodzicie muszą mieć przy sobie dowód osobisty). Do dyspozycji dzieci będzie również śnieżna górka na której najmłodsi będą mogli zjeżdżać na jabłuszkach. Nasi zakopiańscy nauczyciele wychowania fizycznego zadbają o to, aby nie zabrakło również innych gier sportowych dla dzieci. Każdy uczestnik zabaw oraz zawodów otrzyma złoty medal uczestnictwa w Światowym Dniu Śniegu.

ZAPISY ELEKTRONICZNE NA ZAWODY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM, W SKOKACH NARCIARSKICH i W BIEGACH NARCIARSKICH: www.strama-szkola.pl (od 07.01.2017 r. do 13.01.2017 do godz. 17.00)

ZAPISY OSOBISTE W DNIU ZAWODÓW:

14.01.2017 r. (narciarstwo alpejskie, skoki) - Biuro Zawodów, Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL od 8.30 do 30 minut przed startem danej kategorii

15.01.2017 r. (biegi narciarskie) - Biuro Zawodów, Górna Rówień Krupowa od 9.30 do 10 minut przed startem danej kategorii 

EXPLORE – ODKRYWAJ

W miasteczku World Snow Day na Górnej Równi Krupowej znajdzie się również specjalne miejsce na sekcję edukacyjną, w której podobnie, jak w poprzednich edycjach, naszymi Partnerami będą Tatrzański Park Narodowy, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa oraz Policja. Ratownicy TOPR rozstawią dmuchaną ściankę wspinaczkową dla dzieci, TPN poprzez liczne zabawy i konkursy będzie edukować dzieci na temat przyrody, oddziaływania na środowisko oraz tatrzańskie zwierzęta, a z instruktorzy SITN informować będą najmłodszych jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego. Niezawodna zakopiańska Policja natomiast przygotowała dla dzieci liczne konkursy na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

ENJOY - BAW SIĘ!!!

Podczas oficjalnych obchodów Światowego Dnia Śniegu na Górnej Równi Krupowej w dniu 15 stycznia 2017 r. cały czas towarzyszyć nam będzie świetna zabawa. Na scenie zobaczymy profesjonalnych animatorów prowadzących imprezę, dzieci wezmą udział we wspólnej rozgrzewce, obejrzą występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, będą uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach.

POMAGAJ!

Podczas czwartej edycji WSD do trzech podstawowych haseł dodaliśmy kolejne – POMAGAJ! Naszym partnerem zostało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, które wraz z oddziałem terenowym w Zakopanem przeprowadzi akcję honorowego krwiodawstwa. Podczas gdy najmłodsi korzystać będą z wielu przygotowanych dla nich atrakcji, Rodzice będą mogli oddać krew w specjalnym wyznaczonym do tego celu miejscu.

INTEGRUJ

W roku 2016 podczas jubileuszowej, piątej edycji Światowego Dnia Śniegu, dołączyliśmy piąte hasło – Integracja. W roku 2017 hasło to również będzie nam towarzyszyć, dla podopiecznych Fundacji Handicap Zakopane zorganizujemy zawody sportowe w narciarstwie alpejskim oraz w biegach narciarskich.

DODATKOWE ATRAKCJE

WYCIECZKA SKITUROWA DLA DZIECI!!!

14.01.2017 r. zapraszamy dzieci powyżej 12 roku życia, jeżdżące na nartach, do spróbowania swoich sił i rozpoczęcia przygody na nartach skiturowych (maksymalnie 6-8 osób, obowiązują wcześniejsze zapisy)! Więcej szczegółów w zakładce Wycieczka Skiturowa 2017

WYCIECZKA DO CENTRUM LAWINOWEGO NA KALATÓWKACH

14.01.2017 r. zapraszamy dzieci powyżej 14 roku życia, młodzież i osoby dorosłe na pieszą wycieczkę szkoleniową do Centrum Lawinowego na Kalatówkach (maksymalnie 20-25 osób, obowiązują wcześniejsze zapisy). 

Pamiętajcie, że w roku 2017 bawimy się przez dwa dni! 14 stycznia (sobota) w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL, a 15 stycznia 2017 r. (niedziela) na Górnej Równi Krupowej ! Atrakcji na pewno nie zabraknie!

Do zobaczenia!

NAGRODY
REKLAMA