facebook instagram youtube

Zapraszamy na spotkanie w Salonie Literackim Biblioteki Kraków. Wiodącym tematem wieczoru będą tradycje literackie Zakopanego i pisarskie relacje łączące stolicę Tatr z Krakowem. Zakopiański wieczór w w Salonie Literackim Biblioteki Kraków odbędzie się w czwartek 8 lutego o godz. 18.00, w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką”, ul. Szczepańska 1.

Kanwą spotkania będzie książka historyka literatury, prof. Jacka Kolbuszewskiego, pt. „Literatura i Tatry. Szkice i studia”, która w 2017 roku została uhonorowana, ufundowaną przez Burmistrza naszego miasta, Nagrodą Literacką Zakopanego dla najlepszej książki propagującej Zakopane i Tatry.

„Kolbuszewski pokazuje jak Zakopane stawało się tyglem, gdzie stapiały się ze sobą ingrediencje ludowej góralszczyzny oraz „napływowej” kultury miejsko-artystycznej”, tak jury Nagrody oceniło tę publikację, a jej autor napisał o niej m.in., że „jest wyborem prac zwieńczającym siedemdziesięciolecie mojej fascynacji Tatrami”.

Udział w spotkaniu, którego współorganizatorem jest Zakopiańskie Centrum Kultury, zapowiedziało wielu gości z Zakopanego. W roli prowadzących wystąpią prof. Bolesław Faron i red. Maciej Krupa. Wieczór uświetni występ zespołu regionalnego „Giewont”.

Wstęp wolny!

NAGRODY
REKLAMA