Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   7.8   0   53.5   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   4.7
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   4.07   5.01
Józefa Piłsudskiego   2.93   3.82
Tytusa Chałubińskiego   3.1   3.9
Kuźnice   0.93   1.13
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 11.01 10:00
Śnieg
-5° / -6° słabe opady śniegu
Nd. 13:00
Śnieg
-5°
Pon. 13:00
Śnieg
-7°
Wt. 13:00
Zachmurzenie
-1°
Śr. 13:00
Śnieg
-1°
Czw. 07:00
Zachmurzenie
-8°
Zdjęcie promujące Zakopane

Wojciech Korfanty jakiego nie znamy w Stacji Kultura Zakopane

19 grudnia w nowej jednostce Zakopiańskiego Centrum Kultury - Stacji Kultura Zakopane - odbył się wernisaż wystawy "Człowiek w meloniku. Wojciech Korfanty" połączony z prezentacją najnowszej książki Aleksandry Goniewicz "Wojciech Korfanty jakiego nie znacie". Wydarzenia zorganizował Instytut im. Wojciecha Korfantego z Katowic we współpracy z Zakopiańskim Centrum Kultury.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy licznie przybyłych gości przywitała Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher. O wystawie opowiedziała Dyrektor Instytutu im. Wojciecha Korfantego Dorota Pociask-Frącek. Po uroczystym wernisażu odbyło się spotkanie autorskie z Aleksandrą Goniewicz wokół książki „Korfanty jakiego nie znacie”.

Autorka przedstawiła polityka od jego prywatnej, bardziej emocjonalnej strony. Bogaty materiał źródłowy w postaci prywatnej korespondencji do najbliższych współpracowników, rodziny, przyjaciół oraz fotografie ze zbiorów krajowych i zagranicznych pozwalają czytelnikowi zajrzeć, w niedostępne dotąd, przestrzenie jego prywatnego życia.

Z publikacji dowiemy się m.in. jaką kawę i gdzie lubił pijać, co czytał. Poznamy specyficzne poczucie humoru – ujawniające się w różnych okolicznościach, wybierzemy się na spacer z najbliższym przyjacielem – psem Morycem, odwiedzimy miejsca, które były dla niego niezwykle ważne. Odkryjemy zamiłowania bohatera do elegancji odnoszącej się tak do ubioru, jak i otaczania się pięknymi przedmiotami.

Wśród publiczności obecni byli: Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Wiceburmistrz Agnieszka Nowak - Gąsienica, Sekretarz Miasta Zakopane Grzegorz Cisło, delegacja z miasta partnerskiego Sopotu na czele z sekretarzem miasta  Wojciechem Zemłą i dyrektor Muzeum Sopotu Karoliną Babicz - Kaczmarek, Przewodnicząca Komisji Kultury Lucyna Galica - Jurecka.

Wystawa potrwa do 2 lutego 2024 roku. Serdecznie zapraszamy!


(MP)