Deszczowo
18°
Zdjęcie promujące Zakopane

Skoczkowie narciarscy z KS "RUTKOW-SKI" zakończyli sezon

W dniach 14–16 marca 2022 roku odbyły się finałowe zawody dla najmłodszych uczestników Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Nastepców Mistrza". W ostatnich tej zimy zawodach LOTOS Cup Kids wystartowała najlepsza "30" rankingu w kategorii Chłopiec oraz w kategorii Dziewczynka. Arenami zmagań była skocznia HS-44 w Szczyrku.

Natomiast w środę, 16 marca 2022 roku, na Kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku rozegrany został finałowy konkurs zawodów LOTOS Cup. Tego dnia najwięcej medali zdobyli reprezentanci klubów: AZS Zakopane oraz KS Eve-nement Zakopane, którzy pięciokrotnie stawali na podium zawodów.

Również podopieczni KS RUTKOW-SKI mają się czym pochwalić.

W dniach 14-16.03.2022 zawodnicy klubu RUTKOW-SKI zdobyli następujące miejsca:

1 miejsce Dawid Dzioboń

2 miejsce Dawid Dzioboń

3 miejsce Rafał Luberda

Generalną klasyfikację wygrał Rafał Luberda, 6 miejsce zajął Adrian Gąsienica, a 7 miejsce – Wojciech Wolski.

W najmłodszej kategorii wiekowej, w klasyfikacji generalnej 3 miejsce zajął Wojciech Bobak, a 8 miejsce – Jan Malczewski.

W starszej kategorii w generalnej klasyfikacji 3 miejsce przypadło Dawidowi Dzioboniowi.

Na pokrycie kosztów zgrupowań sportowych klub sportowy Rutkow-ski otrzymał wsparcie Miasta Zakopane w kwocie 8 066,00 zł.

Tekst i zdjęcia: KS Rutkow-ski