Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.92   0   74.81   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   11.3
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   4.84   6.08
Józefa Piłsudskiego   4.66   6.03
Tytusa Chałubińskiego   4.44   6.01
Zofii i Witolda Paryskich   8.07   10.55
Kuźnice   2.96   3.79
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.33   0.4
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 28.07 23:00
Deszczowo
14° / 12° słabe opady deszczu
Pon. 14:00
Zachmurzenie
17°
Wt. 14:00
Słonecznie
20°
Śr. 14:00
Słonecznie
23°
Czw. 14:00
Zachmurzenie
25°
Pt. 14:00
Deszczowo
20°
Zdjęcie promujące Zakopane

Dowiedz się więcej o mDowodzie w aplikacji mObywatel 2.0

Usługa mDowód pojawi się w nowej wersji aplikacji mObywatel, oznaczonej jako 2.0, stając się pełnoprawnym elektronicznym dokumentem tożsamości. Co trzeba wiedzieć o mDowodzie, aby poprawnie z niego skorzystać?

mDowód nie jest dowodem osobistym. To zupełnie nowy, elektroniczny dokument tożsamości, który różni się od dowodu osobistego serią i numerem, datą wydania czy terminem ważności. Dzięki nowej ustawie będzie można nim potwierdzać tożsamość prawie wszędzie – na przykład w urzędzie, sądzie, przychodni, na poczcie, u notariusza.

mDowodu nie użyjemy, gdy załatwiamy sprawę w banku (do 31 sierpnia), wyjeżdżamy za granicę i musimy okazać dokument podczas kontroli granicznej lub gdy składamy wniosek o nowy dowód osobisty. W tych sytuacjach musimy posłużyć się tradycyjnym dowodem osobistym lub paszportem.

Co znajdziemy w interfejsie?

Guide (czyli przewodnik po usłudze), w bardzo przystępny sposób ułatwi nam poruszanie się po najważniejszych funkcjonalnościach usługi.

Karta dokumentu, z niebieskim giloszem (czyli trudnym do podrobienia rysunkiem) w tle, podobnie do klasycznego dowodu wyświetli nasze zdjęcie, numer PESEL, a także informację o ważności mDowodu.

Na ekranie Dane dokumentu zauważymy szczegóły zarówno mDowodu, jak i dowodu osobistego -  jednak dane dowodu osobistego umieszczone są w aplikacji tylko poglądowo, możemy do nich zajrzeć, gdy np. wypełniamy jakiś formularz.

Ponadto w opcji Twoje dodatkowe dane będziemy mieli możliwość sprawdzenia na przykład swojego obecnego adresu zameldowania.

Rozwiązanie Potwierdź swoje dane pozwoli na weryfikację informacji o nas, gdy ktoś sprawdza nasz dokument. Aby potwierdzić swoją tożsamość, wystarczy pokazać ekran z widokiem dokumentu. Czasami jednak ktoś może poprosić nas (na przykład w urzędzie albo przy spisywaniu umowy) o zeskanowanie jego kodu QR, aby mieć pewność, że nie dochodzi do oszustwa. Wtedy zobaczy nasze dane na swoim ekranie i będzie mieć pewność, że pod nikogo się nie podszywamy.

Skaner QR służy także do potwierdzania swoich danych w internecie. Tym sposobem możemy na przykład zalogować się do strony urzędu bez loginu i hasła. Wystarczy, że na stronie wybierzemy opcję logowania aplikacją. 

Źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja-badania-i-projek...

(APM)