Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   25.8   0   36.8   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   21.7
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   21.39   28.84
Józefa Piłsudskiego   19.33   25.8
Tytusa Chałubińskiego   19.9   26.84
Zofii i Witolda Paryskich   15.71   21.75
Kuźnice   10.58   12.73
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Wt. 26.11 19:00
Deszczowo
3° / 2° słabe opady deszczu
Śr. 13:00
Zachmurzenie
Czw. 13:00
Deszczowo
Pt. 13:00
Śnieg
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Nd. 13:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Pucharowe emocje na Kasprowym Wierchu

Uczestnicy 7. edycji Pucharu Zakopanego oraz 2. edycji Pucharu Zakopanego Dzieci - XLIII Ligii Szkolnej po raz kolejny w tym roku mieli szczęście do fantastycznej, słonecznej pogody i wyśmienitych warunków narciarskich. Dzięki tej aurze i wysokiej klasie startujących zawodników sobotnia rywalizacja na jednym z najsłynniejszych stoków w Polsce zamieniła się w pasjonujące widowisko sportowe.

Zawody w slalomie gigancie, rozstawionym w sobotę 8 lutego na świętej górze narciarzy - Kasprowym Wierchu - w ramach 7. edycji Pucharu Zakopanego Amatorów oraz 2. edycji Pucharu Zakopanego Dzieci w narciarstwie alpejskim, po raz trzeci w tym roku dały narciarzom okazję do sprawdzenia swoich sił i umiejętności w tej wymagającej dyscyplinie sportowej. Organizatorzy zadbali o doskonałe warunki do rywalizacji. Na wyratrakowanym, sztruksowym stoku Ośrodka Narciarskiego PKL Kasprowy Wierch zmierzyli się dobrze przygotowani zawodnicy z całej Polski. Całości dopełniła wręcz idealna zimowa pogoda. Słońce i lekki mróz towarzyszyły zarówno dzieciom rywalizującym w ramach XLIII Ligii Szkolnej, jak i dorosłym zawodnikom, których prawie setka pojawiła się na starcie slalomu.

Konkurencja wyłoniła najszybszych narciarzy. Wśród mężczyzn najlepszy czas osiągnęli: Alfred Biel w grupie I, Marek Smetana w grupie II, Wojciech Gajewski w grupie III, Jacek Sroczyński w grupie IV i Waldemar Lalik w grupie V. Najlepszy rezultat wśród pań uzyskały: Zofia Rumińska w grupie I, Ewa Derwinis w grupie II, Luiza Łodzińska w grupie III oraz Ewa Heczkova w grupie IV. Eliminacjom towarzyszyły duże emocje, zwłaszcza że stawką były nie tylko trofea, ale również punkty wliczane do  klasyfikacji  Mistrzostw Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego. 

Już dziś zapraszamy na finałową rozgrywkę Pucharu Zakopanego, która czeka nas 22 lutego na Polanie Szymoszkowej.  Więcej informacji oraz zapisy dostępne są na stronie www.zakopane.pl/pucharzakopanego.

Organizatorem Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury. Imprezę współorganizują: Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa oraz MOSiR Zakopane.

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.  Sponsorem strategicznym jest Medical Clinic. Partnerem sezonu zimowego w Zakopanem zostało Polskie Radio Program Pierwszy.

Patronatem medialnym wydarzenie objęły: TVP 3, TVP 3 Kraków, Polska Press Kraków, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, Tygodnik Podhalański, Magazyn Semestr, Głos24, goral.info, malopolskaonline.pl, narty.pl, narty.malopolskaonline.pl, podhale24.pl, podhale-sport.pl, sportowepodhale.pl, TV Podhale, TV Tygodnik Podhalański, watra.pl oraz Przegląd Sportowy. 

Partnerami Pucharu Zakopanego zostali: Malczewski Sport i Firma Vola oraz Społem Zakopane.

(MP)