Edukację mamy w naturze
Muzeum Tatrzańskie zaprasza przedstawicieli szkół, przedszkoli, instytucji kultury, sztuki i sportu, fundacje, stowarzyszenia odpowiedzialne na Podtatrzu za integrację i rehabilitację osób z niepełnosprawnościami oraz chroniący przyrodę Tatrzański Park Narodowy do tego, aby wspólnie stworzyć złożony pakiet edukacyjny dla dzieci i młodzieży z naszego regionu.
Skąd pomysł takich spotkań?
Muzeum nie powinno być instytucją obojętną w procesie edukacji, jest źródłem wiedzy o miejscu, w którym żyjemy, opracowuje naukowo obiekty przyrodnicze, etnograficzne i dokumenty historyczne, posiada bogate zbiory rzemiosła, rękodzieła i sztuki, które nie tylko uczą, ale także inspirują. Zależy nam na współpracy ze szkołami i z innymi ważnymi instytucjami w regionie.
Dlaczego muzeum zależy na działaniu lokalnym?
Przede wszystkim uważamy, że ważne w budowaniu właściwych obywatelskich postaw jest poczucie przynależności do lokalnej społeczności, ukochanie ziemi rodzinnej i poczucie wartości swojego dziedzictwa. Mając taką bazę, można odważnie iść w świat, z poczuciem wartości własnych korzeni.
Dlatego do projektu zapraszamy również uczniów!
Spróbujemy stworzyć przestrzeń dla działań własnych, w wybranym przez nich zakresie. Od września poprowadzimy z wybraną klasą, bądź grupą uczniów projekt, którego finał (np. koncert, wernisaż, spektakl, festiwal) odbędzie się wraz z zakończeniem cyklu spotkań w grudniu! Mówiąc językiem branżowym – wspólnie z uczniami wyprodukujemy profesjonalne wydarzenie kulturalne.
Szczegóły na stronie https://muzeumtatrzanskie.pl/
(APM)