Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   66.8   0   4.4   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   47.7
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   105.27   130.61
Józefa Piłsudskiego   5.27   6.64
Tytusa Chałubińskiego   0.28   0.34
Zofii i Witolda Paryskich   20.49   30.58
Kuźnice   0   0
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pt. 27.12 01:00
Zachmurzenie
-2° / 0° pochmurnie
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Nd. 13:00
Zachmurzenie
Pon. 13:00
Zachmurzenie
Wt. 13:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Bezpieczniej przed Szkołą nr 3

Zakończyły się prace remontowo-budowlane przy Szkole Podstawowej nr 3 w Zakopanem. Przedmiotem inwestycji było odprowadzenie wody opadowej z dachu nad wejściem głównym budynku szkoły oraz wykonanie drogi wewnętrznej - zatoki dla wysiadających i wsiadających dzieci, a także odcinka ciągu pieszego prowadzącego do wejścia do budynku.

Wykonawcą inwestycji była firma Kiernia Sp. z o.o. z Ratułowa. Zakres robót budowlanych obejmował wykonanie nowych nawierzchni w obrębie placu przed budynkiem (nawierzchnie asfaltowe, nawierzchnia z betonowej kostki brukowej na chodniku) z wydzieleniem jezdni dla samochodów oraz miejscem do wysiadania i wsiadania, montaż krawężników i obrzeży, montaż bramy przesuwnej, elementów bezpieczeństwa ruchu pieszego w postaci barierek ochronnych, a także oznakowania poziomego. Dodatkowo wykonana została wycinka drzew i rekultywacja terenu, odsłonięte powierzchnie gruntu zostaną obsiane roślinnością oraz zielenią.

Niezwykle ważnym elementem przedsięwzięcia było wykonanie systemu odwodnienia i odprowadzania wód deszczowych, w skład którego wejdą kolektor deszczowy, studnie rewizyjne oraz wpusty deszczowe, dzięki czemu wody opadowe będą przechwytywane i wprowadzane do projektowanego kolektora.

Realizowana inwestycja znacznie podniosła zarówno funkcjonalność użytkowania całej strefy przed budynkiem szkoły, jak i bezpieczeństwo uczniów, kadry nauczycielskiej i rodziców. Dzięki poprawie warunków poruszania się i dojazdu do placówki, znikną uciążliwości związane z koniecznością zatrzymywania się na ulicy Karłowicza, co skutkowało w godzinach rannych i popołudniowych korkowaniem się ruchu drogowego.

W wyniku działań inwestycyjnych poprawiła się również wygląd i estetyka placu manewrowego - dojścia i dojazdy wykonane były z betonu o zróżnicowanej szerokości, ukształtowaniu wysokościowym i kształcie. Dzięki zastosowaniu projektowanych rozwiązań materiałowych i geometrycznych nastąpiło dopasowanie drogi wewnętrznej - zatoki postojowej oraz chodników do istniejącego ukształtowania terenowego, co również wpłynęło na poprawę warunków bezpiecznego i przyjaznego użytkowania terenu.

Koszt inwestycji wyniósł 415 tys. zł

(RKW)