Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.6   0   60.7   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   9.1
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   5.92   7.66
Józefa Piłsudskiego   1.18   1.63
Tytusa Chałubińskiego   1.24   1.59
Zofii i Witolda Paryskich   1.72   2.47
Kuźnice   0.45   0.63
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 23.11 16:00
Zachmurzenie
-2° / -5° zachmurzenie duże
Nd. 13:00
Deszczowo
Pon. 13:00
Zachmurzenie
Wt. 13:00
Zachmurzenie
Śr. 13:00
Zachmurzenie
Czw. 13:00
Śnieg
Zdjęcie promujące Zakopane

Kolędowy występ gwiazd

W sobotę 28 stycznia Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik gościło wspaniałych artystów: Alicję Majewską, Olgę Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza. Świąteczny koncert „Gwiazdo świeć, kolędo leć’ odbył się w ramach XIV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych.

Wybitni wykonawcy zaśpiewali tradycyjne polskie kolędy i pastorałki oraz autorskie utwory Włodzimierza Korcza. Występ cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a zgromadzona publiczność została zaproszona do wspólnego kolędowania. Dodatkową atrakcję stanowiła niezwykła gra świateł w zakopiańskiej świątyni.

Projekt "Gwiazdo świeć, kolędo leć" ma ponad dwudziestoletnią tradycję. Początkowo (od 1987 r.) był to program telewizyjny, w którym kolędy śpiewali Alicja Majewska, Łucja Prus i Jerzy Połomski. Następnie wraz z Majewską kolędowali Halina Frąckowiak i Andrzej Zaucha. W 1990 roku powstała wersja estradowa programu z kolędami tradycyjnymi. Po śmierci Zauchy (1991) ustalił się stały skład wykonawców (Alicja Majewska, Olga Bołądź, Włodzimierz Korcz i Zbigniew Wodecki) i w takiej formie wraz z zaproszonymi artystami grupa koncertowała przez wiele lat. Kilka sezonów temu dołączył do niej Łukasz Zagrobelny. 

"Gwiazdo świeć, kolędo leć", to koncert pełen optymizmu, radości i refleksji. Poza tradycyjnymi znanymi wszystkim utworami, takimi jak "Dzisiaj w Betlejem", czy "Pójdźmy wszyscy do Stajenki" usłyszymy także autorskie kompozycje Włodzimierza Korcza z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej, Wojciecha Kejne, czy Ernesta Brylla.

Zapraszamy serdecznie na finałowe koncerty festiwalowe:

1 lutego w środę o godz. 18.00 Msza Święta w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Świata, ul. Bulwary Słowackiego 2, a po niej koncert Hanny Zbyryt

2 lutego w czwartek o godz. 19.00 Msza Święta w Kościele pw. Świętego Krzyża, ul. Chałubińskiego 30, a po niej koncert zespołu Trebunie-Tutki

(KŁ)