Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   29.1   0   10.5   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   40.4
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   51.85   64.57
Józefa Piłsudskiego   15.96   20.37
Tytusa Chałubińskiego   8.47   10.57
Zofii i Witolda Paryskich   11.12   15.61
Kuźnice   0.02   0.06
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 22.12 07:00
Śnieg
-2° / -3° słabe opady śniegu
Pon. 13:00
Śnieg
-2°
Wt. 13:00
Śnieg
-3°
Śr. 13:00
Śnieg
-3°
Czw. 13:00
Zachmurzenie
-2°
Pt. 04:00
Zachmurzenie
-4°
Zdjęcie promujące Zakopane

Kolejna odsłona Plebiscytu Poza Stereotypem - Seniorka i Senior Roku

Już po raz szesnasty został ogłoszony Małopolski Plebiscyt „Poza Stereotypem – Seniorka i Senior Roku”. W konkursie nagradzani są seniorzy z Małopolski wyróżniający się szczególną aktywnością i nieszablonową postawą, która inspiruje innych do działania. Jeśli znasz w swoim otoczeniu seniorów działających z pasją, którzy bezinteresownie angażują się w pomoc innym, nie czekaj i już dziś zgłoś ich do nagrody – może dzięki Tobie dowie się o nich cała Małopolska!

Jak co roku do udziału w Plebiscycie mogą zostać zgłoszeni mieszkańcy województwa małopolskiego, którzy ukończyli 60 lat i aktywnie działają w organizacji pozarządowej, klubie seniora, czy uniwersytecie trzeciego wieku, a swoim zaangażowaniem udowadniają, że są osobami poza stereotypem.

„W roku 2022, który został ogłoszony w Małopolsce Rokiem Seniora i Solidarności Międzypokoleniowej chcemy zwrócić szczególną uwagę na rolę jaką seniorzy odgrywają w naszej wspólnocie i w jak istotny sposób przyczyniają się do kształtowania właściwych postaw i wychowania młodego pokolenia. Województwo Małopolskie swoimi działaniami zamierza zachęcić seniorów do zwiększenia aktywności w życiu społecznym i zawodowym oraz umożliwić im realizację własnych pasji i zainteresowań” - mówi marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Kandydatki i kandydaci do tytułu Seniorki i Seniora Roku mogą być zgłaszani przez organizacje pozarządowe, podmioty kościelne, jednostki pomocy społecznej, instytucje kultury, administrację publiczną oraz osoby fizyczne.

Zgłoszeń należy dokonywać na adres: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, ul. Piastowska 32, 30-070 Kraków poprzez przesłanie aplikacji, w tym: 

- wypełnionej Karty zgłoszenia
- formularza oświadczenia Kandydatki/Kandydata o wyrażeniu zgody na udział w plebiscycie
- klauzuli informacyjnej wraz z klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych - w przypadku załączenia do zgłoszenia rekomendacji

Dodatkowo kartę zgłoszenia w elektronicznej wersji edytowalnej należy przesłać na adres e-mail: biuro@rops.krakow.pl 

Zgłoszenia w wersji papierowej i elektronicznej należy przesłać najpóźniej do dnia 30 września 2022 r. do godz. 16:00 (decyduje data wpływu zgłoszenia do Organizatora Plebiscytu).
Zachęcamy do udziału konkursie!

Szczegóły https://rops.krakow.pl/aktualnosci/kolejna-odslona...

(APM)