Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   4.6   0   54.3   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   19.9
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   11.55   14.7
Józefa Piłsudskiego   4.39   5.71
Tytusa Chałubińskiego   4.6   5.65
Zofii i Witolda Paryskich   8.5   11.72
Kuźnice   4.96   6.22
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 23.11 01:00
Zachmurzenie
-7° / -6° zachmurzenie duże
Nd. 13:00
Deszczowo
Pon. 13:00
Zachmurzenie
Wt. 13:00
Zachmurzenie
Śr. 13:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Wystawa "All That Jazz". Ryszard Horowitz - fotografia

Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego oraz Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem serdecznie zapraszają na wystawę „All That Jazz”. Ryszard Horowitz – fotografia. Projekt jest częścią jubileuszowej, piętnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”, który startuje już 9 września.

9 – 22 września2023

Wernisaż: 8 września, godz. 17:00

Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41

www.galeria.zakopane.pl

Wystawa „All That Jazz” – portrety muzyków jazzowych, wykonane przez Ryszarda Horowitza na przełomie lat 50’ i 60’ XX wieku w Krakowie oraz w USA. Prezentowane są zarówno fotografie przedstawiające amerykańskich gigantów jazzu, jak również polskich muzyków jazzowych „pierwszej generacji”, przecierających szlaki nowego gatunku muzyki w Polsce. Portrety są unikalnym artystycznym i dokumentalnym zarazem opisem świata muzycznego za oceanem oraz „za żelazną kurtyną”, widzianego oczyma młodego artysty-fotografika - wielkiego miłośnika jazzu, marzącego o wolności i karierze w wolnym świecie.

Ryszard Horowitz (ur. w 1939 r. w Krakowie) – fotokompozytor (jak sam siebie lubi określać). Podczas II wojny światowej wraz z rodziną więziony w obozach koncentracyjnych, m.in. w Auschwitz. Przeżył dzięki znalezieniu się na „liście Schindlera”. Po wojnie studia na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1959 r. wyemigrował do USA. Od 1967 r. właściciel studia fotograficznego na Manhattanie. Specjalizował się w fotografii reklamowej oraz artystycznej. Wielokrotnie nagradzany w USA oraz Europie za projekty zarówno komercyjne, jak i artystyczne. Autor wielu legendarnych okładek płyt muzyki jazzowej i rozrywkowej, jak również prasowych kampanii reklamowych (m.in. dla firmy Cadillac). Jeden z pierwszych fotografików korzystających z technik komputerowych dla kreowanych grafik. Pasjonat i wielki miłośnik jazzu od lat 50’ XX w. Grywał na klarnecie.