Najdłuższy komiks w historii Zakopanego – Kulturalny Plac Niepodległości
W ciągu najbliższych dwóch dni, Kulturalny Plac Niepodległości odwiedzi wyjątkowy artysta. Krakowski znawca popkultury i performer sztuk wizualnych, Artur Wabik spędzi tam dwa dni, koncentrując się na wspólnym tworzeniu najdłuższego komiksu w historii Zakopanego. Każdy będzie mógł dołożyć swój kadr do tej miejskiej epopei!
W środę i czwartek (7-8 sierpnia), w godzinach 12:00 - 18:00, wspólnie z artystą komiksowym, Arturem Wabikiem, stworzony zostanie najdłuższy komiks w historii Zakopanego. Uczestnicy zabawy będą widzieć tylko poprzedni kadr, więc nie wiadomo dokąd zaprowadzi ich ta improwizowana fabuła. Wspólnymi siłami narysują historię mierząca nawet sto metrów długości.
Dodatkowo, w międzyczasie na Placu Niepodległości obecna będzie ekipa nowej stacji informacyjnej polskieradio24.pl, prowadząca rozmowy odnośnie zbliżających się wydarzeń kulturalnych w Zakopanem.
Kulturalny Plac Niepodległości już od początku wakacji zaprasza zarówno mieszkańców, jak
i turystów, do skorzystania z tej przestrzeni nieskończonej kreacji artystycznej. Poza warsztatami, animacjami i innymi wydarzeniami, przestrzeń Placu stanowi świetne miejsce do relaksu i spotkań towarzyskich. Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury i Fundacja Otwarta zapraszają serdecznie w każdy dzień tygodnia!
Artur Wabik – artysta sztuk wizualnych, kurator, publicysta, badacz popkultury. W latach 2003–2012 wydawca komiksu i literatury fantastycznej. Członek Zarządu Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego, w ramach którego od 2011 r. organizuje Krakowski Festiwal Komiksu, zaś od 2015 r. Salon Komiksu, towarzyszący Targom Książki w Krakowie. W latach 2013–2016 recenzent komiksowy Instytutu Książki w Krakowie. W latach 2016–2017 przewodniczący jury międzynarodowego konkursu na krótką formę komiksową przy Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. W 2018 r. kurator wystawy „Teraz Komiks!” w Muzeum Narodowym w Krakowie. Od 2016 r. działa na rzecz utworzenia Muzeum Komiksu w Krakowie.
Więcej informacji na Facebooku: https://www.facebook.com/placniepodleglosci
(MM)