Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   24.2   0   35.5   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   34.8
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   15.55   19.17
Józefa Piłsudskiego   5.95   7.09
Tytusa Chałubińskiego   3.16   3.95
Zofii i Witolda Paryskich   12.35   15.92
Kuźnice   2.11   2.6
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 27.11 16:00
Zachmurzenie
4° / -1° zachmurzenie duże
Czw. 13:00
Śnieg
Pt. 13:00
Śnieg
-0°
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Nd. 13:00
Słonecznie
Pon. 13:00
Słonecznie
Zdjęcie promujące Zakopane

Lato z Radiem w Zakopanem!

Już za 11 dni w stolicy polskich Tatr zainaugurujemy sezon letni koncertem inauguracyjnym „Lato z Radiem Festiwal” 2019. W piątek 28 czerwca w Zakopanem wystąpią: Włodek Pawlik Trio, Kapela ze Wsi Warszawa, Warszawskie Combo Taneczne. Następnego dnia przed festiwalową publicznością zagrają: Hanka Rybka, Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, Sławek Uniatowski, Krzysztof Zalewski i Kayah.

W siedzibie Polskiego Radia w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowana została tegoroczna edycja Lata z Radiem. Wzięła w niej udział delegacja Zakopanego z wiceburmistrz Agnieszką Nowak-Gąsienicą na czele.

Lato z Radiem Festiwal 2019" to miejsce artystycznych spotkań i muzycznych premier. To też wydarzenie, podczas którego artyści po raz pierwszy zaprezentują premierowe projekty. Barbara Wrońska i przyjaciele wykonają nowe utwory, premierowy materiał zagra również Skubas, a dla Muńka Staszczyka koncerty na festiwalu "Lato z Radiem" będą początkiem solowej kariery z nowym zespołem.

Dziennikarze muzyczni wszystkich anten Polskiego Radia poprowadzą festiwalowe koncerty i spotkania w Strefie Muzycznej. Wśród prowadzących znaleźli się: Piotr Baron, Katarzyna Dydo, Anna Gacek, Jacek Hawryluk, Ula Kaczyńska, Marcin Kusy, Piotr Metz, Marek Niedźwiecki, Przemysław Psikuta, Damian Sikorski, Paweł Siwek, Piotr Stelmach, Paweł Sztompke, Agnieszka Szydłowska, Anna Will, Zbyszek Zegler i Tomasz Żąda.

Oprócz festiwalowych koncertów w Zakopanem, Pucku, Stalowej Woli i Krakowie dziennikarze Polskiego Radia poprowadzą audycje z udziałem publiczności ze studiów plenerowych, spotkać ich będzie można także w strefach festiwalowych. W strefie muzycznej będzie można posłuchać wywiadów z gwiazdami, radiowych wspomnień, festiwalowych historii i anegdot, ale także zrobić zdjęcia z artystami, podpisać płyty i zdobyć autografy. Również tutaj, dzięki technologii VR, będzie można dosłownie i w przenośni zobaczyć studio emisyjne Jedynki lub koncert w studiu Czwórki. To wirtualnie, bo realnie dla uczestników festiwalu i odwiedzających strefę przygotowana zostanie jeszcze jedna atrakcja - pokaz nagrań wielośladowych z udziałem muzyków i realizatora dźwięku. Strefa otwarta będzie przez dwa festiwalowe dni. Na uczestników festiwalu czekać będą atrakcje w dwóch innych strefach: strefa familijna to propozycja aktywnego spędzenia czasu dla całych rodzin. Liczne atrakcje przygotowali dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom. To miejsce zabaw z dźwiękiem, warsztatów reporterskich, sportowych gier, spektaklu cyrkowego, trampolin, czytania bajek, konkursów i animacji dla najmłodszych. Z kolei strefa relaksu przeznaczona będzie na aktywny odpoczynek i świetną zabawę w jednym. Aleksandra Żelazo, prowadząca kultową "Gimnastykę poranną" w radiowej Jedynce, zaprosi do wspólnej rozgrzewki przy relaksującej muzyce.

Festiwalowe koncerty transmitowane i retransmitowane będą w Programie 1 Polskiego Radia, w radiowej Trójce, Czwórce, a w tym roku również w radiowej Dwójce. Ponadto na portalu Polskiego Radia dostępny będzie streaming wydarzenia.

Źródło: www.polskieradio.pl/


(RKW)