Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   21.1   0   19.2   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   47.5
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   58.97   73.07
Józefa Piłsudskiego   12.77   16.1
Tytusa Chałubińskiego   9.5   11.92
Zofii i Witolda Paryskich   13.88   19.01
Kuźnice   1.98   2.45
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Wt. 26.11 04:00
Słonecznie
5° / 3° bezchmurnie
Śr. 13:00
Zachmurzenie
Czw. 13:00
Zachmurzenie
Pt. 13:00
Śnieg
-0°
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Zakopane ma aplikację do parkowania

mPay z satysfakcją podsumowuje pierwszy miesiąc obecności z ofertą regulowania należności za płatne parkowanie w Zakopanem. W czerwcu blisko 66 proc. osób, które dokonały operacji, to nowi użytkownicy aplikacji. Z mPay zaparkujemy już w 31 miastach w Polsce.

W ostatnich miesiącach coraz chętniej wnosimy opłaty za przejazd komunikacją miejską oraz parkowanie w ramach m-płatności. W tym drugim przypadku zmiana naszych przyzwyczajeń odpowiada rekomendacjom Polskiej Organizacji Branży Parkingowej. Ta, w związku z zagrożeniem COVID-19 podnosi, że zawsze, kiedy to tylko możliwe, należność powinna być regulowana poprzez aplikacje mobilne lub z wykorzystaniem karty płatniczej.

W czerwcu, za pośrednictwem aplikacji mPay, w Zakopanem zrealizowano ponad 400 transakcji, przy czym blisko 66 proc. z osób, które wniosły opłatę w ten sposób, to nowi beneficjenci udogodnień od mPay. Pozostali klienci byli użytkownikami aplikacji przez rozpoczęciem świadczenia usługi płatnego parkowania. Od stycznia 2018 roku mieszkańcy Zakopanego korzystają bowiem z mobilnej opcji regulacji należności za transport komunikacją miejską. Dotychczas w ten sposób zostało sprzedanych blisko 19,8 tys. biletów. W aplikacji mPay dostępne są wszystkie bilety z lokalnej oferty komunikacji miejskiej.

W przypadku parkowania z mPay użytkownicy doceniają intuicyjną obsługę, wygodę oraz możliwość kontroli kosztów z poziomu telefonu, dzięki opcji start-stop. W ten sposób płacą bowiem za faktyczny czas parkowania, a nie za każdą rozpoczętą godzinę.

Cieszymy się, że mPay przyjął się w Zakopanem. Aplikacja stanowi duże ułatwienie dla mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto i sprawia, że w czasach pandemii mogą czuć się bezpieczniej – mówi Tomasz Filar, wiceburmistrz Miasta Zakopane.

mPay to dziś jednak znacznie więcej niż aplikacja, w której kupimy bilet wstępu (np. do Tatrzańskiego Parku Narodowego) bądź komunikacji miejskiej, czy zapłacimy za parking. W tym samym miejscu możemy doładować telefon i grę, opłacić usługę VOD, czy nawet nadać paczkę i przekazywać środki finansowe pomiędzy użytkownikami lub na cele charytatywne. Swoje konto zweryfikujemy przez selfie.

W zakresie udogodnień transportowych, w ostatnim czasie spółka mPay wdrożyła multiwyszukiwarkę połączeń kolejowo-autokarowych. Dzięki niej w jednym miejscu uzyskamy informację o najtańszej i najwygodniejszej formie transportu, a także sfinalizujemy transakcję zakupu, w tym nawet kilku biletów, z różnymi ulgami, ale
w ramach jednej płatności.

Tekst: mPay

(APM)