Skorzystaj z pomocy doradców ds. czystego powietrza
Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zakopane przypomina o możliwości skorzystania przez mieszkańców gminy z pomocy tzw. Operatorów – Doradców ds. Czystego Powietrza w ramach zainicjowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pilotażu w Programie Czyste Powietrze.
Głównym zadaniem Operatorów działających na terenie małopolskich powiatów jest świadczenie bezpłatnej, kompleksowej pomocy i porad dla beneficjentów 2 i 3 części Programu Czyste Powietrze. Dotyczy to przede wszystkim doradztwa w zakresie: doboru odpowiednich urządzeń i materiałów koniecznych do realizacji przedsięwzięcia, wyboru potencjalnych wykonawców prac objętych dotacją, złożenia wniosku o dofinansowanie, a następnie o wypłatę dotacji w ramach „Czystego Powietrza,” a także koordynacji procesu inwestycyjnego, tak aby został on przeprowadzony zgodnie z warunkami PPCP.
Obecnie do pracy w powiecie tatrzańskim oddelegowanych zostało pięciu przedstawicieli Fundacji Pozytywni CO2. Są to: Łukasz Paradysz, Marcel Bajger-Ryba, Krzysztof Sroka, Krzysztof Chlebek, Andrzej Kliś. Każdy z ww. Doradców ds. Czystego Powietrza zobowiązany jest legitymować się imiennym identyfikatorem ze zdjęciem oraz kodem QR do zeskanowania. Wiarygodność danych znajdujących się na dokumencie mogą Państwo sprawdzić w dowolnej chwili na stronie www pod adresem: https://www.gov.pl/web/nfosigw/sprawdz-identyfikator-operatora .
Identyfikatory pracowników Fundacji Pozytywni CO2 aktualnie pełniących funkcję Doradców ds. Czystego Powietrza na terenie powiatu tatrzańskiego, a co za tym idzie również w Zakopanem, zostały zamieszczone poniżej w formacie PDF. Nikt inny nie ma prawa posługiwać się identyfikatorem przedstawiciela mobilnego wyznaczonego do pracy w powiecie tatrzańskim, o ile nie zostanie to oficjalnie potwierdzone przez NFOSiGW. Dlatego też Urząd Miasta Zakopane prosi wszystkich mieszkańców gminy zainteresowanych skorzystaniem z dotacji/pomocy Operatora w ramach Czystego Powietrza o zachowanie szczególnej ostrożności w sytuacji, gdy na terenie Zakopanego działa coraz więcej nieuczciwych osób, które oferują potencjalnym beneficjentom programu rzekomą pomoc w ubieganiu się o pozyskanie dofinansowania, nakłaniając ich jednocześnie do podpisywania dla nich pełnomocnictw.
Źródło: WOŚ
(APM)