Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Umiarkowana
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   39.2   0   45.3   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   60.2
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   20.52   26.98
Józefa Piłsudskiego   8.14   10.96
Tytusa Chałubińskiego   1.25   1.61
Zofii i Witolda Paryskich   1.57   2.09
Kuźnice   1.2   1.49
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 05.01 13:00
Zachmurzenie
-4° / 1° zachmurzenie duże
Pon. 13:00
Zachmurzenie
Wt. 13:00
Zachmurzenie
Śr. 13:00
Zachmurzenie
-0°
Czw. 13:00
Deszczowo
Pt. 10:00
Śnieg
-1°
Zdjęcie promujące Zakopane

Dzieci Bohaterów w Zakopanem

W Urzędzie Miasta Zakopane wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica spotkała się dziećmi z Ukrainy, które do Polski przyjechały w ramach akcji „Dzieci Bohaterów” organizowanej przez Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Po raz pierwszy takie dwutygodniowe kolonie odbywają się na Podhalu w trzech kolejnych turnusach, a ich uczestnicy mają okazję poznać nasz region i miło spędzić czas pod Tatrami.

Sekcja Wschodnioeuropejska warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej jest bardzo zaangażowana w projekty na rzecz rozwoju demokracji Ukrainy oraz w pomoc dla jej mieszkańców. Organizuje wymiany młodzieży, kolonie dla dzieci osób, które szczególnie ucierpiały w wyniku konfliktu ukraińskiego, a także wspiera Polonię mieszkającą u naszych wschodnich sąsiadów. Pierwsze organizowane przez nią kolonie terapeutyczne dla dzieci odbyły się w 2014 roku. Tegoroczną edycję akcji wspiera polski rząd, natomiast w przygotowanie atrakcji dla grup goszczących na Podhalu włączyło się także Miasto Zakopane.

Podczas wyjazdów dzieci mogą odpocząć i choć na chwilę zapomnieć o problemach. Mają także okazję spotkać się i nawiązać kontakty z polskimi rówieśnikami. Goszcząca w urzędzie grupa wraz z opiekunami dzieliła się wrażeniami z pobytu pod Tatrami, podczas którego dzieci odwiedziły m.in. Centrum Edukacji Przyrodniczej, Miejską Galerię Sztuki, wzięły udział w warsztatach w Czerwonym Dworze, zajęciach plastycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej, zajęciach sportowych, nauce tańca góralskiego, zwiedzaniu Zakopanego, a także spotkały się z uczniami Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

W ramach podziękowań dzieci podczas spotkania w urzędzie przedstawiły krótki występ i zaśpiewały piosenki. Spotkanie zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

(AKS)