Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   11.1   0   40   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   9.7
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   18.37   22.97
Józefa Piłsudskiego   2.22   2.91
Tytusa Chałubińskiego   1.73   2.27
Kuźnice   0.83   1.15
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 20.04 08:00
Słonecznie
9° / 8° bezchmurnie
Pon. 14:00
Zachmurzenie
17°
Wt. 14:00
Deszczowo
13°
Śr. 14:00
Deszczowo
12°
Czw. 14:00
Deszczowo
13°
Pt. 05:00
Deszczowo
Zdjęcie promujące Zakopane

Przypominamy o obowiązku przycinania gałęzi drzew i krzewów w ramach skrajni drogowej

Zgodnie z kodeksem cywilnym mieszkańcy winni utrzymywać zieleń przydomową w taki sposób, żeby drzewa i krzewy nie wyrządzały szkód osobom trzecim i ich mieniu.

Pamiętajmy, że utrzymywanie zieleni przydrożnej jest nie tylko obowiązkiem zarządcy drogi, ale również należy do obowiązku właściciela nieruchomości prywatnej, zwłaszcza w sytuacji, gdy drzewa i krzewy rosną na nieruchomościach prywatnych, a ich gałęzie zwisają nad chodnikiem i jezdnią utrudniając uczestnikom ruchu drogowego korzystanie z dróg. 

Dlatego prosimy właścicieli nieruchomości przylegających do dróg gminnych o przycięcie gałęzi drzew i krzewów do wysokości 2,5 m nad skrajnią chodnika i do 4,5 m nad skrajnią drogi. Obowiązki te wynikają z ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych oraz Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.

Źródło: WOŚ

(APM)