Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   47.1   0   0.7   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   44.8
Czujniki o mniejszej dokładności:
Józefa Piłsudskiego   20.99   27.95
Tytusa Chałubińskiego   15.39   19.17
Zofii i Witolda Paryskich   32.08   47.44
Kuźnice   8.14   10.26
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 07.11 19:00
Zachmurzenie
5° / 4° zachmurzenie duże
Pt. 13:00
Zachmurzenie
11°
Sob. 13:00
Słonecznie
11°
Nd. 13:00
Słonecznie
11°
Pon. 13:00
Słonecznie
Wt. 13:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Na wniosek Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli, skierowany do Rady Miasta w dniu 20 października 2016 r., Radni podczas ostatniej sesji w dniu 25 stycznia 2018 r. przegłosowali stanowisko dotyczące rozwoju terenów na zboczu Gubałówki.

Pierwotna wersja stanowiska miała dotyczyć wniosków Polskich Kolei Linowych S.A. związanych z trasami narciarskimi i inwestycjami sportowymi. Jednak po konsultacjach z Burmistrzem ustalono ostatecznie, że najkorzystniejsza będzie zmiana całego Miejscowego Planu Zagospodarowania przestrzennego pn. Gubałówka 1.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Gubałówka 1 został uchwalony 31 lipca 2008 r., obowiązuje zatem już blisko 10 lat. Jest to jeden z najstarszych planów w mieście, obejmujący powierzchnię 185,33 ha. Jego zasięg to południowe zbocze Gubałówki – tereny położone wzdłuż ul. Generała Sosnkowskiego, Gładkie, Walowa Góra, Gubałówka oraz Stanisława Zubka.

Analiza miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego wykazała konieczność korekty tego planu, aktualizacji zapisów wynikających ze zmiany przepisów oraz zmian w zagospodarowaniu terenów.

Radni biorąc pod uwagę wniosek Burmistrza Miasta oraz oczekiwania mieszkańców Zakopanego i właścicieli gruntów objętych planem, poszerzyli stanowisko, zobowiązując tym samym Burmistrza do podjęcia działań w zakresie zmiany Planu. Do czasu uchwalenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego obowiązywać będą dotychczasowe zapisy.

W tym czasie urząd przygotuje tzw. uchwałę intencyjną dot. przystąpienia do opracowywania nowego planu i zgodnie z oczekiwaniami niezwłocznie przystąpi do procedury jego zmiany, oczekując jednocześnie szerokiego udziału mieszkańców w pracach nad dokumentem.

Efektem prac będzie uchwała Rady Miasta obejmująca nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, uwzględniający zagadnienia związane ze sportem w tym z narciarstwem, zmiany w zagospodarowaniu przestrzennym, w tym wnioski właścicieli oraz zagadnienia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, w tym z handlem.


(AKS)