Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   2.92   0   86.05   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   10.11
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   2.5   3.14
Józefa Piłsudskiego   1.72   2.24
Tytusa Chałubińskiego   3.08   3.89
Zofii i Witolda Paryskich   2.28   3.06
Kuźnice   2.82   3.51
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.34   0.44
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pon. 29.07 17:00
Słonecznie
23° / 9° bezchmurnie
Wt. 14:00
Słonecznie
20°
Śr. 14:00
Słonecznie
24°
Czw. 14:00
Zachmurzenie
26°
Pt. 14:00
Deszczowo
14°
Sob. 14:00
Słonecznie
22°
Zdjęcie promujące Zakopane

„Szanuj zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego”

Szanuj zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu limanowskiego, suskiego, wadowickiego, nowosądeckiego i tatrzańskiego

Pozostały już ostatnie miejsca na bezpłatne badania kolonoskopowe w pełnym znieczuleniu.

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż kończą się bezpłatne badania kolonoskopowe w pełnym znieczuleniu anestezjologicznym a limit pozostałych miejsc jest ograniczony i kurczy się z dnia na dzień. Tego typu badania w znieczuleniu anestezjologicznym wraz z ewentualnym usunięciem bezpośredniej przyczyny raka jelita grubego – gruczolaków i polipów to komercyjnie koszt sięgający nawet dwóch tysięcy złotych. Tym razem badania są darmowe, ponieważ w pełni dotowane przez Unię Europejską i Skarb Państwa. Bezpłatne są również ewentualne badania histopatologiczne pobranych wycinków w ramach kolonoskopii.

NIE CZEKAJ ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ! OGRANICZONA LICZBA MIEJSC ORAZ ZBLIŻAJĄCY SIĘ KONIEC TRWANIA PROJEKTU! To już ostatni dzwonek dla wszystkich chętnych.

Jest to już ostatnia edycja programów Europejskich Funduszy Społecznościowych związanych z badaniami przesiewowymi pod kątem raka jelita grubego. Kolejnej edycji już nie będzie, więc wykonanie takiego badania w znieczulaniu anestezjologicznym bezpłatnie będzie nie możliwe.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w programie wszystkie osoby, nawet te, które dotychczas nie miały żadnych dolegliwości ale świadome są, że takie badanie profilaktyczne może im w przyszłości uratować życie i zdrowie.

Kto może skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii?

Do programu mogą przystąpić wszyscy mieszkańcy, osoby uczące się lub pracujące na terenie powiatów limanowskiego i suskiego, nowosądeckiego, wadowickiego i tatrzańskiego, które nie miały wykonywanej kolonoskopii w przeciągu ostatnich 10 lat oraz zaliczają się do jednej z poniższych grup wiekowych:

  • osoby w wieku 50 – 65 lat,
  • osoby w wieku 40-49 lat, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,
  • osoby w wieku 25-49 lat, z rodzin z zespołem Lyncha posiadające odpowiednie potwierdzenie z Poradni Genetycznej
  • osoby w wieku 20-49 lat z rodziny z zespołem polipowatości rodzinnej gruczolakowatej (FAP) posiadające odpowiednie potwierdzenie z Poradni Genetycznej.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w załączniku: 1 Artykuł ostatnie miejsca.docx


(GG)