Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Umiarkowana
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   38.2   0   0.7   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   62.5
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   57.91   70.17
Józefa Piłsudskiego   24.14   33.88
Tytusa Chałubińskiego   21.25   28.67
Zofii i Witolda Paryskich   38.05   50.4
Kuźnice   1.91   2.83
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pon. 25.11 13:00
Zachmurzenie
7° / 1° zachmurzenie duże
Wt. 13:00
Zachmurzenie
Śr. 13:00
Zachmurzenie
Czw. 13:00
Śnieg
Pt. 13:00
Śnieg
-1°
Sob. 10:00
Zachmurzenie
-1°
Zdjęcie promujące Zakopane

Od lipca 2018 roku w Zakopanem rusza projekt „Savoir-vivre wobec klientów z niepełnosprawnościami”. Projekt przygotowany został przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia i Biuro Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Zakopane.

Projekt powstał w ramach Kampanii Świadomościowej „Mr Blup. Nie oceniaj. Poznaj, by zrozumieć.” Partnerem honorowym projektu jest Fundacja Integracja.

Założeniem projektu jest propagowanie odpowiednich zachowań w kontakcie z klientami, którzy są osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami lub chorobami. Jak głosi hasło przewodnie projektu: „Znajomość i stosowanie tych zasad jest w dobrym tonie – świadczy o kulturze i profesjonalizmie personelu pracującego w obiekcie”.

W pierwszej kolejności projektem zostaną objęte zakopiańskie apteki, szpitale, przychodnie zdrowia, jednostki organizacyjne Urzędu Miasta Zakopane, oddziały banków itp.. W ramach projektu w/w placówki otrzymają plakaty w formacie A1, które zawierają zasady zachowania wobec klientów z różnego rodzajami niepełnosprawnościami oraz chorobami i tabliczki w formacie A4 z dziesięcioma podstawowymi zasadami zachowań.

Projekt przeznaczony jest dla pracodawców i pracowników. W ramach projektu Partnerzy będą również otrzymywać co jakiś czas maile z obrazkową historyjką dotyczącą omawianych w projekcie zagadnień.

Poniżej znajdą Państwo pliki JPG z materiałami w ramach projektu. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z nimi, drukowania i propagowania.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta Zakopane co jakiś czas będą pojawiać się wspomniane historyjki obrazkowe przybliżające zagadnienia „Savoir – vivru wobec klientów z niepełnosprawnościami”. Już dzisiaj przedstawiamy Państwu pierwszą z nich.

Mamy nadzieję na owocną współpracę z partnerami w naszym projekcie oraz wszystkimi, którzy pomogą nam w propagowaniu „Savoir-vivru wobec klientów z niepełnosprawnościami”.

Koordynatorem projektu jest Jakub Sikorski z Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Zakopane, tel. 18 20 20 467, mail. wssiz2@zakopane.eu

(APM)