Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dostateczna
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   27.8   0   17.9   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   88.6
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   26.65   37.28
Józefa Piłsudskiego   10.08   13.93
Tytusa Chałubińskiego   1.58   2.16
Zofii i Witolda Paryskich   11.94   16.54
Kuźnice   0.75   1.24
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pon. 25.11 16:00
Zachmurzenie
4° / 1° zachmurzenie duże
Wt. 13:00
Zachmurzenie
Śr. 13:00
Zachmurzenie
Czw. 13:00
Śnieg
Pt. 13:00
Śnieg
-1°
Sob. 13:00
Śnieg
-3°
Zdjęcie promujące Zakopane

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na kolejny koncert, który odbędzie się w ramach IX Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył…"

19 stycznia (piątek) po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się koncert „Przy Betelejemskik Horak” w wykonaniu zespołu 9 Siył i Mała Ziemia Suska, Kościół Najświętszej Marii Panny Królowej Świata, ul. Bulwary Słowackiego 2. 


ZESPÓŁ 9 SIYŁ - grupa dziewięciu młodych i utalentowanych przyjaciół z Podhala (Biały Dunajec, Ciche, Kościelisko i Zakopane), która powstała w 2016 r. na potrzeby nagrania Programu „Ziarno” z TVP 1. Młodzież od najmłodszych lat kultywuje podhalańskie tradycje zapoczątkowane przez dziadków i rodziców, którzy są cenionymi muzykami, śpiewakami a także instruktorami zespołów regionalnych na tym terenie. 

Pierwszy dwupłytowy album PRZY BETLEJEMSKICH HORAK został wyróżniony na Nowej Tradycji w Warszawie w najbardziej prestiżowym konkursie w Polsce w kategorii "FONOGRAM ŹRÓDEŁ 2016” za upowszechnianie tradycyjnego stylu gry na Podhalu. „NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” to drugi album zespołu z tradycyjnymi śpiewami, muzyką oraz obrzędami m.in. wesele, śmierztecka i na sałasie. Kierownikiem zespołu jest Elżbieta Porębska-Mędoń


KAPELA MAŁA ZIEMIA SUSKA - kapela istnieje od 2006 r. w MOK Sucha Beskidzka – instruktor prowadzący Stanisław Kubasiak Kapela prezentuje głownie folklor Górali Babiogórskich. Gra na instrumentach tradycyjnych – skrzypce, basy, dudy, heligonka, okaryna, piszczałka. Kultywuje obrzędy, tradycje miejscowe. Kapela gra ponadto muzykę Górali Polskich – stara się poznawać i grać nuty podhalańskie, żywieckie, Beskidu Śląskiego, orawskie, spiskie, a także inne - słowackie i węgierskie. W ostatnim czasie gra również muzykę religijną i celtycką. Prezentuje nasz rodzimy folklor na terenie całego kraju i poza granicami. Kapela występuje również w konkursach jako grupa śpiewacza, ma również w swoim składzie solistów śpiewaków i instrumentalistów oraz gawędziarzy. Kapela samodzielnie nagrała płyty: „Pastuszkowie bracia mili...””, Z Babiej Góry w pola...”, „ Przyśli my tu po kolyndzie...” ,„ Kanys to idziecie...” (mel. babiogórskie 2011). 

W październiku 2017 r. obydwa zespoły wyjechały do Chatte we Francji, gdzie wspólnie promowały rodzimy folklor i godnie reprezentowały nasz kraj.


(MJZ)