Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dostateczna
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   27.8   0   17.9   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   88.6
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   26.65   37.28
Józefa Piłsudskiego   10.08   13.93
Tytusa Chałubińskiego   1.58   2.16
Zofii i Witolda Paryskich   11.94   16.54
Kuźnice   0.75   1.24
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pon. 25.11 16:00
Zachmurzenie
4° / 1° zachmurzenie duże
Wt. 13:00
Zachmurzenie
Śr. 13:00
Zachmurzenie
Czw. 13:00
Śnieg
Pt. 13:00
Śnieg
-1°
Sob. 13:00
Śnieg
-3°
Zdjęcie promujące Zakopane

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Zakopanem mogą już kupować bilety przy użyciu swoich telefonów komórkowych. Wystarczy korzystać z darmowej aplikacji mPay, która działa także w wielu innych miastach na terenie całej Polski. Ceny mobilnych biletów kupowanych telefonem są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Aplikacja mPay zapewnia szybki dostęp do biletów komunikacji miejskiej. Pasażerowie mogą kupować je w każdym miejscu i o każdej porze dnia, bez konieczności stania w kolejkach, posiadania gotówki czy szukania otwartego kiosku. Rozwiązanie jest dostępne w kilkudziesięciu innych miastach na terenie całej Polski, m.in. w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Częstochowie i Warszawie. W Zakopanem aplikacja pozwala na kupowanie telefonem biletów jednorazowych, okresowych 7-dniowych oraz miesięcznych.

Kupowanie biletów za pomocą mPay jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i z listy miast wybrać Zakopane. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów, wpisuje numer linii i określa metodę płatności. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay.

Nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem. Podczas kontroli należy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczność pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android, iOS oraz Windows Phone. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

***

mPay zadebiutował na rynku w 2003 r. i jest najdłużej działającym w Polsce systemem płatności przez telefon komórkowy. Aplikacji mPay umożliwia m.in. kupowanie biletów komunikacji miejskiej, regulowanie należności za parkowanie czy zasilanie telefonicznych kont prepaid za pomocą smartfona lub tabletu.

Od roku 2007 mPay SA jest koncesjonowanym agentem rozliczeniowym, uprawnionym do procesowania transakcji realizowanych za pomocą urządzeń mobilnych. Firma posiada też zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Inwestorem strategicznym mPay S.A. od 2013 r. jest Grupa "LEW" S.A. Więcej informacji: http://mpay.pl


(MJZ)