Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   6.16   0   63.8   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   18.82
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   15.77   19.86
Józefa Piłsudskiego   11.95   14.91
Tytusa Chałubińskiego   11.04   13.96
Zofii i Witolda Paryskich   20.12   27.8
Kuźnice   12.82   16.06
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.66   0.81
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 04.07 05:00
Zachmurzenie
9° / 9° zachmurzenie małe
Pt. 14:00
Zachmurzenie
19°
Sob. 14:00
Zachmurzenie
24°
Nd. 14:00
Deszczowo
25°
Pon. 14:00
Deszczowo
22°
Zdjęcie promujące Zakopane

Koncert Hani Rybki z Zespołem przy sopockim molo zainaugurował sezon letni pod hasłem Zakopane – dobre eMOCje!

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zainaugurowało tegoroczny sezon letni w Sopocie. W południe na sopockim Molo zabrzmiała folkowa muzyka w wykonaniu Hani Rybki i jej Zespołu, przez co nad polskim morzem można było poczuć prawdziwego ducha gór. To zapowiedź Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, który w sierpniu przyciągnie do Zakopanego rzeszę turystów z Polski i zagranicy. 

Występ góralski przyciągnął na plażę nie tylko turystów, ale również mieszkańców Trójmiasta i okolicznych miejscowości. Żywiołowy folklor jest dowodem na to, że górale mają muzykę we krwi.

- Występ w sopockiej Muszli Koncertowej był niezwykle inspirującym doświadczeniem. Publiczność przyjęła nas z dużą życzliwością i każdy z nas czuł przenikającą się energię: gór i morza. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić wszystkich w sierpniu do Zakopanego, na tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, będący prestiżową i uznaną nie tylko w kraju, ale i zagranicą imprezą folklorystyczną. O jego randze świadczą liczby: w ciągu 50 lat uczestniczyło w nim blisko 600 zespołów z kilkudziesięciu krajów oraz ponad 200 grup polskich mówi Hania Rybka , Dyrektor Artystycznego MFFiZG.

Dni festiwalowe, to w stolicy Tatr wyjątkowy okres. Uczestniczące w nim zespoły prezentują tradycyjny, nieprzetworzony folklor oraz zapomniane obrzędy. To jedyna w swoim rodzaju impreza, a zarazem atrakcyjna propozycja w ofercie turystycznej miasta.

Tegoroczną edycję festiwalu rozpocznie koncert pt. „Szalone skrzypce i muzyka świata „W krainie Barona Cygańskiego”” czyli Roby Lakatos z Orkiestrą Beetovenowską oraz Trebunie – Tutki, a na scenie swoją kulturę zaprezentują zespoły z: Rumunii, Bułgarii, Bośni, Turcji, Macedonii, Słowacji, Węgier, Grecji, Czech, Meksyku i Polski.

Festiwal od ponad pięćdziesięciu lat promuje polską kulturę ludową, podhalański folklor i jest wizytówką Zakopanego.