Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   50.8   0   22.4   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   54
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   39.54   45.97
Józefa Piłsudskiego   19.89   24.08
Tytusa Chałubińskiego   14.54   16.87
Kuźnice   18.08   21.9
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Wt. 21.01 16:00
Zachmurzenie
4° / 0° zachmurzenie duże
Śr. 13:00
Zachmurzenie
Czw. 13:00
Zachmurzenie
Pt. 13:00
Zachmurzenie
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Nd. 13:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

Koleje linowe

KOLEJE LINOWE

Kolej linowa Kasprowy Wierch

Całoroczna kolej linowa z Kuźnic na szczyt Kasprowego Wierchu, całości przebiega przez teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Operatorem kolei są Polskie Koleje Linowe S.A.Droga na Kasprowy Wierch, choć liczy 4291,59 m, trwa zaledwie kilkanaście minut, dzięki jedynej w Polsce wysokogórskiej kolei linowej. Wagoniki przewożą jednorazowo nawet 60 osób, a podróż zawieszonym ponad tatrzańskimi dolinami wagonikiem na stałe zapada w pamięć, dostarczając wielu wrażeń i obfitując w niesamowite widoki. Podróż kończy się na wysokości 1959 m n.p.m w górnej stacji kolejki, zaledwie 26 m poniżej wierzchołka Kasprowego Wierchu. Górna stacja kolejki linowej oraz Obserwatorium Meteorologiczne to najwyżej położone budynki w Polsce.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Kolej linowo-terenowa Gubałówka

Całoroczna kolej linowo-terenowa z Zakopanego na Gubałówkę, na Pogórze Spisko-Gubałowskie. Producentem pierwszych wagonów był Von Roll Berno ze Szwajcarii, natomiast obecnie eksploatowanych Garaventa i Mostostal Czechowice. Operatorem kolei są Polskie Koleje Linowe S.A. Gubałówka to najbardziej znany szczyt, znajdujący się na terenie stolicy Polskich Tatr - Zakopanego. Wystarczą 3,5 minuty aby znaleźć się na wysokości 1122 m n.p.m, dzięki kolejce linowo-torowej, która w ciągu godziny przewozi około 2000 osób. Ze szczytu Gubałówki rozciąga się widok na niezwykłą panoramę Zakopanego i Tatr.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Kolej krzesełkowa Butorowy Wierch

Całoroczna kolej krzesełkowa z Kościeliska pod szczyt Butorowego Wierchu w Paśmie Gubałowskim. Jej operatorem są Polskie Koleje Linowe S.A. Butorowy Wierch stanowi świetny punkt wypadowy dla wycieczek pieszych i rowerowych, które poza pięknymi widokami na kilka pasm górskich, dają możliwość zapoznania się z ciekawą architekturą i oryginalnym folklorem. Dojazd do dolnej stacji kolei prowadzi ulicą Powstańców Śląskich, w kierunku Kościeliska. Butorowy Wierch to najwyższe wzniesienie Pasma Gubałowskiego położone ok. 2 km od szczytu Gubałówki, na które można wjechać dwuosobową koleją krzesełkową. Przejazd koleją dostarcza niezapomnianych widoków (zwłaszcza przy zjeździe) na Tatry Zachodnie, Zakopane i Kościelisko. Historia Kolej wybudował Mostostal, na podstawie projektu Krakowskiego Biura Projektowo-Badawczego Budownictwa Przemysłowego. Kolej została uruchomiona w 1978 roku. W latach 1978–1995 wyciąg stanowił element infrastruktury ośrodka narciarskiego Butorowy Wierch.   Kontakt Butorowy Wierch 34-500 Zakopane  tel. +48 18 20 20 300 bok@pkl.pl www.pkl.pl 

Dowiedz się wiecejStrzałka
Kolej krzesełkowa Szymoszkowa

Czteroosobowa kolej krzesełkowa z możliwością transportu rowerów, położona w Zakopanem na południowym zboczu Gubałówki. Dolna stacja znajduje się przy Drodze Powstańców Śląskich, prowadzącej z Zakopanego do Kościeliska, w pobliżu hotelu Mercure Kasprowy Zakopane. Możliwy jest również dojazd do górnej stacji (która jest już w gminie Kościelisko), znajdującej się na grzbiecie Gubałówki. Jej niezaprzeczalnym atutem są przepiękne widoki na panoramę Tatr. Operatorem stacji jest Dorado Sp. z o.o. 

Dowiedz się wiecejStrzałka
Kolej krzesełkowa Harenda

Ta czteroosobowa kolej krzesełkowa z możliwością darmowego transportu rowerów, znajduje się w Zakopanem na południowych zboczach Rafaczańskiej Grapy będącej jednym z grzbietów Pogórza Gubałowskiego. Kolej firmy Leitner ma długość 600 m, różnica wzniesień wynosi 210 m, a jej przepustowość to 2400 osób na godzinę, czas wjazdu – 3,43 minuty, liczba kanap – 73. W ośrodku znajduje się wypożyczalnia rowerów i trasy rowerowe oraz downhillowe. Operatorem stacji jest spółka Harenda-Wyciągi Sp. z o.o.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Kolej krzesełkowa Wielka Krokiew

Całoroczna dwuodcinkowa kolej krzesełkowa z krzesełkami 2-osobowymi znajduje się w Zakopanem, w ramach skoczni narciarskiej Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza. Obecną kolej wybudował LST Loipolder Lenggries z Niemiec, ma ona długość 356,8 m, różnica wzniesień wynosi 133 m, a jej przepustowość to 608 osób na godzinę, liczba krzesełek – 50. Wielka Krokiew czeka nie tylko na skoczków narciarskich, ale i turystów. Amatorzy mocnych wrażeń mogą spojrzeć na słynną zakopiańską skocznie z perspektywy największych mistrzów narciarskich, a przy okazji nacieszyć oczy widokami. Wyjazd wyciągiem krzesełkowym na sam szczyt Wielkiej Krokwi i rzut oka znad rozbiegu pozwoli wyobrazić sobie co czują przed skokiem zawodnicy siedzący na belce startowej podczas zawodów Pucharu Świata. Przy górnej stacji wyciągu znajduje się kawiarenka, oferująca ciepłe i zimne napoje oraz domowe ciasto. Operatorem kolei jest Centralny Ośrodek Sportu.

Dowiedz się wiecejStrzałka

wyszukiwanie zaawansowane Strzałka

Dodatkowe kategorie

Dodatkowe kategorie

Wybierz przedział czasowy