Dzięki staraniom Stacji Narciarskich Harenda, Polana Szymoszkowa, Suche i Witów, Zakopane ma swój pierwszy w historii wspólny skipass – jedną kartę pozwalającą na korzystanie z wielu wyciągów i kolei. Góral Skipass to karnet czasowy, z którego można korzystać na czterech Stacjach Narciarskich: Harendzie, Polanie Szymoszkowej, Suchem i Witowie. Bilet można nabyć online, w specjalnym biletomacie w centrum miasta lub w jednym z wyznaczonych punktów. Dzięki temu narciarze i snowboardziści mogą jeździć w ciągu jednego dnia na kilku stacjach, nie tracąc czasu na stanie w kolejkach do kas.
Kolejka na Kasprowy Wierch to jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Podróż nią obfituje we wspaniałe widoki i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Górna stacja kolejki jest położona na wysokości 1959 m n.p.m (zaledwie 26 metrów poniżej wierzchołka Kasprowego Wierchu) i wraz z Obserwatorium Meteorologicznym stanowi parę najwyżej położonych budynków w Polsce. Na szczycie Kasprowego możemy podziwiać zapierające dech w piersiach górskie widoki. Wyjeżdżając na wierzchołek możemy rozpocząć piesze wycieczki: na Halę Gąsienicową, granią na wschód przez Beskid, Skrajną i Pośrednią Turnię na Świnicę, a na zachód – na Czerwone Wierchy. W zimie Kasprowy Wierch stwarza możliwości do uprawiania narciarstwa i snowboardu. Oprócz kolei linowej do dyspozycji narciarzy są dwie koleje krzesełkowe w kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. Świetnie przygotowane trasy narciarskie oraz bliskość gór przyciąga tu rzesze miłośników białego szaleństwa. Dla narciarzy PKL w rejonie Kasprowego Wierchu przygotowuje łącznie 14 km tras narciarskich na naturalnym śniegu. Trasy w rejonie Kasprowego Wierchu posiadają homologacje FIS do rozgrywania zawodów. Kontakt ul. Kuźnice 14 34-500 Zakopane tel. +48 18 20 20 300 bok@pkl.pl www.pkl.pl/kasprowy-wierch
Polana Szymoszkowa to stacja narciarska, której niezaprzeczalnym atutem są przepiękne widoki na panoramę Tatr. Dla narciarzy i snowboardzistów dostępne są dwie koleje linowe. Duża kolej sześcioosobowa biegnąca na szczyt Gubałówki to propozycja dla wprawnych w zjeździe oraz turystów żądnych widoków. Mniejsza kolej biegnąca do połowy stoku to idealna propozycja dla początkujących. Przy dolnej stacji kolei znajduje się KidsPark Szymoszkowa, a w nim taśma dla najmłodszych narciarzy i snowboardzistów. Pod fachowym okiem instruktora dzieci mogą po raz pierwszy stanąć na nartach.
Ośrodek narciarski Harenda położony jest na południowo-wschodnich zboczach Rafaczówki stanowiącej przedłużenie grzbietu Gubałówki. Narciarze mają tu do dyspozycji trzy wyciągi orczykowe oraz 4-osobową kolejkę krzesełkową. Wyciąg kanapowy może przewieźć do 2400 osób na godzinę. Stok jest oświetlony (czynny do godz. 21.00) i posiada system sztucznego naśnieżania. Trasy na Harendzie przeznaczone są zarówno dla początkujących (3 trasy zielone), jak i doświadczonych narciarzy. Dla tych drugich szczególnie atrakcyjna jest trasa czarna, na której rozgrywane są międzynarodowe zawody FIS.
Kolej linowa, wyciągi TATROPOMA 1, 2, 3, 4, 5 należą do Kompleksu Narciarskiego Nosal, którego trasy są sztucznie naśnieżane, oświetlone oraz obsługiwane przez ratraki. Trasy narciarskie są przygotowywane maszynowo w nocy, a w razie potrzeby również w ciągu dnia. Z wyciągów korzysta się po wykupieniu karty magnetycznej. Każda osoba korzystająca z wyciągów musi mieć osobną kartę. Karty są ważne przez jeden sezon zimowy.
Gubałówka to jeden z najpopularniejszych w Polsce tatrzańskich szczytów. Z wysokości 1123 m n.p.m. rozpościera się niesamowity widok na panoramę Tatr i Zakopane. Gubałówka jest doskonałym obszarem do uprawiania narciarstwa. Tereny narciarskie skupione są na południowych i wschodnich zboczach. Trasy zjazdowe są sztucznie naśnieżane i częściowo oświetlone, czynne są liczne wyciągi narciarskie. Można tu pod okiem instruktorów rozpocząć naukę jazdy lub doskonalić swoje umiejętności.
Obok Hotelu Górskiego PTTK Kalatówki zlokalizowany jest orczykowy wyciąg narciarski. Wyciąg o długości 400 m znajduje się w Suchym Żlebie. Warunki naturalne stoku sprzyjają długiemu utrzymywaniu się naturalnej pokrywy śnieżnej. Stok łatwy do jazdy, utrzymywany ratrakiem. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą instruktorską. W Hotelu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz serwis. Dla dzieci przygotowaliśmy przedszkole narciarskie.
Dwa wyciągi orczykowe o długości 350 i 400 metrów. W czasie świąt i ferii czynne od godz. 9.00 do ostatniego klienta. Na terenie ośrodka znajduje się szkoła narciarska, a także wypożyczalnia nart i snowboardu. W czasie świąt i ferii czynne od godz. 9.00 do ostatniego klienta
Wyciąg narciarski Gigant zlokalizowane jest pod Wielką Krokwią w Zakopanem. Trasa przeznaczona jest dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. Niewielkie przewyższenie i szeroki stok wydają się być idealne do stawiania pierwszych kroków na jednej bądź dwóch deskach. Długość wyciągu 189 m, długość trasy narciarskiej 181 m, różnica poziomów 15 m, średnie nachylenie trasy 11,5%, czas przejazdu 57,52 s, zdolność przewozowa 700 osób/h. Trasa bardzo łatwa dla początkujących i dzieci. Ośrodek narciarski oferuje również wypożyczalnie sprzętu i szkolenia w zakresie narciarstwa zjazdowego oraz snowboardu, zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Zajęcia mogą być prowadzone indywidualnie lub w grupach, zawsze z uwzględnieniem podziału na wiek i umiejętności narciarzy na każdym poziomie zaawansowania. Zajęcia prowadzone są w języku polskim, jak również mogą być prowadzone w języku angielskim.
Wyciąg narciarski Pod Krokwią usytuowany jest pod słynną skocznią narciarską „Wielka Krokiew” tuż przy Tatrzańskim Parku Narodowym. Jest to wyciąg dla początkujących narciarzy i dzieci o długości 180 m. Atutem jest duża przestrzeń, która daje poczucie bezpieczeństwa i komfort podczas stawiania pierwszych kroków na nartach i snowboardzie. Do dyspozycji narciarzy jest tu również wypożyczalnia sprzętu i mini gastronomia oraz instruktorzy narciarstwa. Stok jest sztucznie dośnieżany, ratrakowany i oświetlony. Przy wyciągu znajduje się parking. Obok wyciągu znajdują się trasy do narciarstwa biegowego o długości od 2 do 6 km, prowadzące częściowo przez Tatrzański Park Narodowy. Trasy te posiadają doskonałe warunki do uprawiana narciarstwa biegowego zarówno dla amatorów jaki profesjonalistów.