Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   18.5   0   50.9   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   27.8
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   24.94   33.88
Józefa Piłsudskiego   29.02   40.92
Tytusa Chałubińskiego   25.07   34.42
Zofii i Witolda Paryskich   29.52   44.24
Kuźnice   18.25   23.11
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Wt. 24.12 16:00
Śnieg
-4° / -4° słabe opady śniegu
Śr. 13:00
Zachmurzenie
-2°
Czw. 13:00
Zachmurzenie
Pt. 13:00
Zachmurzenie
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Nd. 13:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

Sierpień

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich -2018

O Festiwalu

Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Jego dzieje sięgają czasów II Rzeczpospolitej, a rodowód można łączyć z koncepcją "Związku Ziem" wyrosłą na gruncie podhalańskiego regionalizmu, skonkretyzowaną w latach 20-tych XX w. przez Władysława Orkana. Proponowana przez niego koncepcja zakładała zjednoczenie wszystkich grup zamieszkujących polskie Karpaty, od Huculszczyzny aż po Beskid Śląski i stworzenie dla tak pojętego organizmu wspólnego programu rozwoju.

Podobne cele przyświecały twórcom "Święta Gór", które po raz pierwszy miało odbyć się w 1934 r. w Zakopanem. Niestety ogromna powódź pokrzyżowała plany. Ale już rok później 4 sierpnia 1935 r., Podhalanie witali muzyków, tancerzy, śpiewaków, twórców i artystów ludowych przybyłych pod Tatry z całych polskich Karpat, od Czeremoszu aż po Olzę. Przez cały tydzień górale żywieccy, sądeccy, beskidzcy, Huculi, Łemkowie, Bojkowie prezentowali dorobek twórczy swych ziem. Już wtedy święto miało charakter konkursu, a główne nagrody przypadły Hucułom. Dwa lata później impreza przemianowana na "Tydzień Gór" odbyła się w Wiśle.

Po II wojnie idea góralskiego święta odżyła ponownie w zmienionej nieco formie pod nazwą "Jesieni Tatrzańskiej", imprezie mającej przedłużyć letni sezon turystyczny pod Giewontem. Na początku prezentacje zespołów były tylko jednym z wielu punktów programu. We wrześniu 1965 r. na scenie kina "Giewont" wystąpiły cztery miejscowe zespoły. Zachwyciły widzów, dając wyraźny sygnał organizatorom, że folklor widowiskowy może być największą atrakcją zakopiańskiego święta. Tak też się stało. W 1968 r. oprócz polskich zespołów zaproszono grupy z zagranicy - odbył się pierwszy międzynarodowy festiwal. Początkowo wszystkie zespoły rywalizowały w jednej kategorii, a do zdobycia była tylko jedna główna nagroda "Złota Ciupaga". Niemniej już po pierwszym konkursie, jurorzy dostrzegając ogromne różnice pomiędzy zespołami zgłosili potrzebę przeformułowania jego zasad. Nowy regulamin opracowany pod kierunkiem znanego etnografa Romana Reinfussa, wyodrębniał trzy kategorie zespołów prezentujących folklor w formie autentycznej - kat. I, artystycznie opracowanej - kat. II, oraz w formie stylizowanej - kat. III. W 1975 r. wprowadzono czwartą kategorię zespołów prezentujących folklor rekonstruowany, czyli odtworzony na podstawie literatury i zapisów archiwalnych. Modyfikacja regulaminu, uwzględniająca różne formy prezentacji folkloru, zdaniem Danuty Rejdych, pełniącej przez kilkanaście lat funkcje dyrektora festiwalu, przyczyniła się do podniesienia rangi zespołów wiejskich, a także do popularyzacji "folkloru w formie jak najbardziej autentycznej połączonej z obrzędem czy zwyczajem, a nie montowanych sztucznie składanek taneczno-muzycznych". Słowa te jednocześnie oddawały charakter pracy i wizję folkloru propagowaną przez badaczy kultury ludowej z ośrodka krakowskiego, którzy przez blisko 30 lat zasiadali w festiwalowym Jury. Dla wspomnianej grupy Jurorów zespoły wiejskie przedstawiały największą wartość, gdyż prezentowały tradycyjny, nieprzetworzony folklor, który należało chronić, a nawet reaktywować. Festiwal miał być ważnym narzędziem w realizacji tego zadania. Czy tak się stało? Niezależnie od odmiennych poglądów, licznych dyskusji i kontrowersji towarzyszących werdyktom, trzeba przyznać, że festiwal wpłynął pozytywnie na rozwój zespołów góralskich, które mobilizował do rekonstruowania zapomnianych obrzędów i wprowadzania ich do programów artystycznych.

Dziś zakopiański konkurs jest prestiżową i uznaną imprezą folklorystyczną, nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Przez minione 50 lat uczestniczyło w nim blisko 600 zespołów zagranicznych z kilkudziesięciu krajów oraz ponad 200 grup polskich.

Krytykowana i kontrowersyjna formuła konkursowa, przetrwała próbę czasu i obecnie przyciąga zespoły z różnych krajów i kontynentów, pragnące stanąć do rywalizacji o najważniejsze trofeum "Złotą Ciupagę". Ponadto festiwal jest też jednym z najistotniejszych elementów tworzących niepowtarzalny klimat Zakopanego i jego kulturowy krajobraz. To jedyna w swoim rodzaju impreza, a zarazem atrakcyjna propozycja w ofercie turystycznej miasta, która przyciąga rzesze fanów z całej Polski. Turyści przybywają pod Giewont, by z góralami z różnych zakątków świata przeżyć folklorystyczną przygodę. 

Ale to nie wszystko niezależnie od poznawczych, promocyjnych i merkantylnych celów, festiwal jest też ważnym wydarzeniem dla samych górali podhalańskich, którzy mogą umacniać swą wspólnotową więź, regionalną tożsamość, przywoływać i wskazywać najbardziej wartościowe elementy swej kultury. Mieszkańcy podhalańskich miejscowości, odrywając się od codziennych obowiązków, mogą spotkać się ze sobą w festiwalowej wiosce, by w niecodziennej atmosferze, przy ognisku i dobiegających z namiotu dźwiękach góralskiej muzyki porozmawiać, pokrzepić się herbatą, zaśpiewać. To drugie oblicze festiwalowego życia, mniej oficjalne i mniej eksponowane, ale równie ciekawe, które toczy się obok konkursowych zmagań.

Wiele imprez towarzyszących Festiwalowi uatrakcyjnia co roku to wielkie święto, proponując szereg atrakcji dla miłośników rękodzieła podczas Kiermaszu Sztuki Ludowej, muzyki folkowej oraz inspirowanej muzyką góralską podczas organizowanych koncertów.

Aktualności festiwalowe

Jubileuszowy finał

Jubileuszowy finał

50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopane dobiegł końca. W sobotę 25 sierpnia odbył się wielki finał, podczas którego wręczone zostały nagrody wszystkim laureatom. Były także życzenia, podziękowania i gratulacje dla organizatorów i uczestników wydarzenia, które na ręce Burmistrza Zakopanego Leszka Doruli przekazał Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, a w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy Minister Adam Kwiatkowski. Odczytano także list od Prezydenta Bułgarii. W uroczystym zakończeniu udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, Związku Podhalan z Polski i USA, a także liczna publiczność, która wypełniła cały festiwalowy namiot.

Lista wykonawców

Bułgaria "Plamache"

W ubiegłym roku dziesięciolecie swojego istnienia obchodził bułgarski zespół folklorystyczny „Plamache”, znany w Polsce także pod nazwą „Plamycze”. W trakcie swojej niedługiej działalności Plamycze zdołali zdobyć już uznanie, jako nie tylko bywalcy, ale i laureaci wielu folklorystycznych konkursów na całym świecie. Tancerze dali już blisko dwieście występów na rodzinnych scenach Bułgarii, a także w Macedonii, Serbii, Bośni i Hercegowinie, Czechach, Niemczech, Francji.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Macedonia "Folklore Studio Etnos"

Miłośnicy folklorystycznych występów doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że nawet najlepiej zatańczone tańce i najpiękniej wyśpiewane melodie potrzebują dopełnienia w postaci strojów. Znawcy stroju wiedzą zaś, że dopóki nie pozwoli się haftom i tkaninom zawirować w tańcu, nie dostrzeże się w pełni ukrytego w nich piękna.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Indie "Rangsagar Performing"

W północno-zachodniej części Indii, przy granicy z Pakistanem, rozciąga się stan Gujarat. Nie jest on najpopularniejszym turystycznie miejscem w Indiach, nie jest także oazą spokoju i Europejczycy niestety zwykle wspominają o nim w kontekście trwającego od lat konfliktu z Pakistanem. Jednocześnie jest to jeden z najbardziej uprzemysłowionych stanów Indii, ojczyzna Mahatmy Ghandiego i ostoja unikalnej przyrody.

Dowiedz się wiecejStrzałka

program FESTIWALU

godz. 12:00 Otwarcie Czerwonego Dworu.
Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Podhalańską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Targu a Miastem Zakopane.
Otwarcie wystaw:
- Warsztat i kunszt. Lutnictwo i inne pasje rodziny Mardułów
- 50 szali na Złote Gody Festiwalu. Chusty z kolekcji Rafaela Romero Cardenasa z Hiszpanii
- 50 lat Festiwalowych Ciupag
- Plakat festiwalowy
Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27

godz. 15:30 Otwarcie wystaw plenerowych:
- fotografii festiwalowych Ulotne chwile festiwalu Jolanty Flach
- Konie na Skalnym Podhalu Szymona Bafii
wioska festiwalowa, Górna Rówień Krupowa

godz. 16:00 Prezentacja książek:
- Kalejdoskopowy świat. Z historii kiermaszów sztuki ludowej w Zakopanem w latach 1968-2017 autorstwa Jolanty Flach
- Konie na Skalnym Podhalu autorstwa Szymona Bafii
- albumu fotograficznego 50 lat Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w opracowaniu Agnieszki Nowak-Gąsienicy, Joanny Staszak, Stanisława Berbeki
- Kolekcja Plakatów Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem w opracowaniu Agnieszki Nowak-Gąsienicy, Joanny Staszak i Michała Zacharko
sala obrad, Urząd Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13

godz. 18:00 KONCERT NA FOLKOWĄ NUTĘ Dyć se Zokopane… (koncert biletowany)
- Krywań, Hanka Wójciak, Dikanda, Hanka Rybka
- Zakopower and Atom String Quartet

namiot festiwalowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 09:30 Parada dorożek ulicami Zakopanego (początek pod Wielką Krokwią)


godz. 11:00 Mistrzostwa Podhala w Powożeniu, konkurs Fiakier Roku, konkurs na Śpiew Pytacki
Górna Rówień Krupowa

godz. 14:30 Otwarcie plenerowej pokonkursowej wystawy fotografii Żywioł folkloru 2017
ul. Krupówki (rejon oczka wodnego)

godz. 15:30 Ogłoszenie wyników 47. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej.
Promocja Książek T. Staicha: Górale Tańczą oraz Poetyckie impresje. Festiwalowe Pokłosie
Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27

godz. 18:00 KONCERT NA FOLKOWĄ NUTĘ (koncert biletowany)
- Dyć se Zokopane… - zespoły: Holeviaters, Megitza, Truteń
- Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” – opera Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale
namiot festiwalowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 09:00 Konferencja naukowa Sztuka inspirowana górami

Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27

godz. 14:00 Koncert Mali Górale. Prezentacja laureatów IX Tatrzańskiego Festiwalu Zespołów Góralskich Złote Kierpce
wioska festiwalowa - scena plenerowa, Górna Rówień Krupowa

godz. 15:00 Wykład Polski Owczarek Podhalański - rasa polska - kultura i użytkowość
sala obrad, Urząd Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13

godz. 16:00 Konferencja prasowa
Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27

godz. 17:30 Orszak weselny. Parada z Placu Niepodległości do wioski festiwalowej

godz. 18:00 Tradycyjne wesele góralskie w wykonaniu Zespołu Góralskiego im. Klimka Bachledy z Zakopanego
wioska festiwalowa - scena plenerowa, Górna Rówień Krupowa

godz. 19:00 Rozśpiewane Zakopane. Wspólna zabawa z „gośćmi weselnymi”
wioska festiwalowa, Górna Rówień Krupowa
godz. 08:30 Poranny koncert
polana u zbiegu ulic Strążyskiej i Bogdańskiego

godz. 10:30 Uroczysta Msza Święta
Kościół Św. Krzyża, ul. Zamoyskiego

godz. 11:30 Korowód ulicami Zakopanego: Zamoyskiego i Krupówki

godz. 14:00 Wystawa Owczarków Podhalańskich
Górna Rówień Krupowa

godz. 15:00 - 17:00 Jarmark św. Cecylii – prezentacje instrumentów
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 18:00 KONCERT INAUGURACYJNY (koncert biletowany)
namiot festiwalowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 21:00 Pokaz sztucznych ogni.
wioska festiwalowa, Górna Rówień Krupowa

godz. 09:00 Warsztaty sztuki i rękodzieła podhalańskiego – malowanie kasetek

Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27

godz. 10:00 Warsztaty folklorystyczne – taniec lachowski
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 10:00 - 12:00 Jarmark Św. Cecylii – prezentacje instrumentów
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 11:00 Animacje dla najmłodszych Koło garncarskie i ceramika
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 12:00 Międzynarodowy Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki
wioska festiwalowa - scena plenerowa, Górna Rówień Krupowa

godz. 15:00 - 17:00 Jarmark Św. Cecylii – prezentacje instrumentów
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 15:00 Narodowy Dzień Węgierski
wioska festiwalowa, Górna Rówień Krupowa

godz. 15:30 Folklor w Miejscu. Prezentacja filmów o tematyce regionalnej
Kino Miejsce, ul. Orkana 2

godz. 16:00 Roztańczone Zakopane – wspólna zabawa i tańce z turystami
- Kościół Miłosierdzia Bożego, Cyrhla 37
- Szkoła Podstawowa nr 4 na Olczy, ul. Janosówka 15- HISZPANIA
- Muzeum Jana Kasprowicza, Harenda 12A- LIPOWIANIE
- Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, ul. Krzeptówki 14- BUŁGARIA (2)

godz. 17:00 Koncerty konkursowe: BUŁGARIA, POLSKA GÓRALE ŁĄCCY, SŁOWENIA,USA
namiot festiwalowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 20:00 Koncerty towarzyszące Złote Ciupagi: PODEGRODZIE, WĘGRY, SŁOWACJA
namiot festiwalowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 21:30 Zabawa taneczna z zespołami festiwalowymi
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 09:00 Warsztaty sztuki i rękodzieła podhalańskiego – malarstwo na szkle

Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27

godz. 10:00 - 12:00 Jarmark Św. Cecylii – prezentacje instrumentów
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 11:00 Animacje dla najmłodszych Koronka – klockowanie oraz ręczny haft cieszyński
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 12:00 Międzynarodowy Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki
wioska festiwalowa - scena plenerowa, Górna Rówień Krupowa

godz. 14:30 Folklor w Miejscu. Prezentacja filmów o tematyce regionalnej
Kino Miejsce, ul. Orkana 2

godz. 15:00 - 17:00 Jarmark Św. Cecylii – prezentacje instrumentów
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 15:00 Narodowy Dzień Turecki
wioska festiwalowa, Górna Rówień Krupowa

godz. 16:00 Roztańczone Zakopane – wspólna zabawa i tańce z turystami
- Kościół Miłosierdzia Bożego, Cyrhla 37- WŁOCHY
- Szkoła Podstawowa nr 4 na Olczy, ul. Janosówka 15- WĘGRY
- Muzeum Jana Kasprowicza, Harenda 12A- ROSJA
- Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, ul. Krzeptówki 14- POLSKA MYSTKOWIANIE

godz. 17:00 Koncerty konkursowe: MACEDONIA, POLSKA LIPOWIANIE, SŁOWACJA, POLSKA MŁODE PODHALE
namiot festiwalowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 20:00 Koncerty towarzyszące Złote Ciupagi: BUŁGARIA, KASINIANIE ZAGÓRZANIE, HISZPANIA
namiot festiwalowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 21:30 Zabawa taneczna z zespołami festiwalowymi
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 09:00 Warsztaty sztuki i rękodzieła podhalańskiego – malarstwo na szkle

Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27

godz. 10:00 - 12:00 Jarmark Św. Cecylii – prezentacje instrumentów
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 11:00 Animacje dla najmłodszych Malarstwo na desce
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 12:00 Międzynarodowy Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki
wioska festiwalowa - scena plenerowa, Górna Rówień Krupowa

godz. 14:30 Folklor w Miejscu. Prezentacja filmów o tematyce regionalnej
Kino Miejsce, ul. Orkana 2

godz. 15:00 - 17:00 Jarmark Św. Cecylii – prezentacje instrumentów
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 15:00 Narodowy Dzień Słoweński
wioska festiwalowa, Górna Rówień Krupowa

godz. 16:00 Roztańczone Zakopane – wspólna zabawa i tańce z turystami
- Kościół Miłosierdzia Bożego, Cyrhla 37- TURCJA
- Szkoła Podstawowa nr 4 na Olczy, ul. Janosówka 15- BUŁGARIA
- Muzeum Jana Kasprowicza, Harenda 12A- USA
- Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, ul. Krzeptówki 14- SŁOWACJA

godz. 17:00 Koncerty konkursowe: WĘGRY, POLSKA MYSTKOWIANIE, INDIE, WŁOCHY
namiot festiwalowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 20:00 Koncert Muzykancko Siyła

godz. 20:30 Koncert Muzyki Łuku Karpat Zagrojcie dudzicki. Instrumenty stroikowe w muzyce Karpat
namiot festiwalowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 21:30 Zabawa taneczna z zespołami festiwalowymi
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 09:00 Warsztaty sztuki i rękodzieła podhalańskiego – wszystko o dudach podhalańskich

Zespół Szkół Budowlanych, ul. Krupówki 10

godz. 10:00 - 12:00 Jarmark Św. Cecylii – prezentacje instrumentów
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 11:00 Animacje dla najmłodszych Robienie moskoli
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 12:00 Ogłoszenie wyników i koncert laureatów Międzynarodowego Konkursu Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki
wioska festiwalowa - scena plenerowa, Górna Rówień Krupowa

godz. 13:30 Dzień Górali Polskich. Rekord w tańcu zbójnickim

Górale Spiscy, Górale Pienińscy, Górale Biali, Górale Żywieccy, Górale Orawscy, Górale Kliszczaccy, Górale Śląscy, Górale Podhalańscy

wioska festiwalowa - scena plenerowa, Górna Rówień Krupowa

godz. 14:30 Folklor w Miejscu. Prezentacja filmów o tematyce regionalnej
Kino Miejsce, ul. Orkana 2

godz. 15:00 - 17:00 Jarmark Św. Cecylii – prezentacje instrumentów
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 16:00 Roztańczone Zakopane – wspólna zabawa i tańce z turystami
- Kościół Miłosierdzia Bożego, Cyrhla 37
- Szkoła Podstawowa nr 4 na Olczy, ul. Janosówka 15- INDIE
- Muzeum Jana Kasprowicza, Harenda 12A- SŁOWENIA
- Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, ul. Krzeptówki 14- MACEDONIA

godz. 17:00 Koncerty konkursowe: TURCJA, ROSJA, HISZPANIA
namiot festiwalowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 20:00 Koncert towarzyszący Złote Gody Festiwalu- GIEWONT 
namiot festiwalowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 21:30 Zabawa taneczna z zespołami festiwalowymi
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 09:00 Warsztaty sztuki i rękodzieła podhalańskiego – malowanie kasetek

Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27

godz. 10:00 - 12:00 Jarmark Św. Cecylii – prezentacje instrumentów
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 11:00 Animacje dla najmłodszych Gry i zabawy oraz nauka tańca góralskiego
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 14:00 Dzień Górali Świata. Występy zespołów festiwalowych. Prezentacja Nośwarniyjsyj Górolecki i Harnasia Roku
wioska festiwalowa - scena plenerowa, Górna Rówień Krupowa

godz. 15:00 - 17:00 Jarmark Św. Cecylii – prezentacje instrumentów
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 15:30 Folklor w Miejscu. Prezentacja filmów o tematyce regionalnej
Kino Miejsce, ul. Orkana 2

godz. 18.00 Koncerty towarzyszące. Złote Ciupagi - regionalne zespoły z Zakopanego oraz koncert połączonych zespołów polonijnych z USA "Podhalanie zzo Wielkiej Wody"
namiot festiwalowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 10:00 - 12:00 Jarmark św. Cecylii – prezentacje instrumentów

wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 11:00 Konferencja prasowa
Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27

godz. 13:30 Modlitwa o pokój
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach

godz. 15:00 - 17:00 Jarmark św. Cecylii – prezentacje instrumentów
wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Górna Rówień Krupowa

godz. 17:00 KONCERT FINAŁOWY Górale świata. Ogłoszenie wyników konkursu i ceremonia wręczenia nagród (koncert biletowany)
namiot festiwalowy, Górna Rówień Krupowa

Premiera filmu Ostatni Górale, reż. Filip Luft (impreza towarzysząca, wstęp z osobnymi biletami, do nabycia w kasie Kina Sokół, ilość miejsc ograniczona)

Kino Sokół, ul. Orkana 2
1 lipca - 16 sierpnia
Pokonkursowa wystawa plenerowa Dziecięcy Plakat Festiwalowy. Rok Twórczości Rodzimej okiem dziecka
ul. Krupówki (rejon oczka wodnego)

17 - 30 sierpnia
Pokonkursowa wystawa fotografii Żywioł Folkloru 2017
ul. Krupówki (rejon oczka wodnego)

5 - 26 sierpnia
50 lat Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Wystawa zdjęć festiwalowych
Plac Niepodległości

8 lipca - 30 września
Wystawa Huculskie dialogi
Muzeum Jana Kasprowicza, Harenda 12a, czynna: wtorek-niedziela w godz. 10:00-15:30

10 sierpnia - 23 września
Wystawa Artyści zakopiańscy
Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41


Wystawy w Czerwonym Dworze:

16 sierpnia - 24 października
Warsztat i kunszt. Lutnictwo i inne pasje rodziny Mardułów

16 sierpnia - 30 września
- 50 szali na Złote Gody Festiwalu. Chusty z kolekcji Rafaela Romero Cardenasa z Hiszpanii
- 50 lat Festiwalowych Ciupag
- Plakat festiwalowy

Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27


Wioska Festiwalowa:

16 - 26 sierpnia
- Wystawa fotografii festiwalowych Ulotne chwile festiwalu autorstwa Jolanty Flach oraz Konie na Skalnym Podhalu autorstwa Szymona Bafii
- Kiermasz Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego, codziennie w godz. 10:00 - 18:00

17 sierpnia, godz. 10:00 - 18:00
Małopolski Piknik Wolności pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego

19 - 26 sierpnia, godz. 10.00 - 18.00
Jarmark Świętej Cecylii

17 - 25 sierpnia
Konkurs fotograficzny Żywioł Folkloru

Otwarte Pracownie Artystów Zakopiańskich, galerie i muzea

(szczegóły wkrótce w informatorze festiwalowym i na stronie: www.festiwale.zakopane.pl)

Regulamin

Zobacz informację na temat regulaminu Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Bilety

Zobacz cennik na wybrane wydarzenia biletowane Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Nagrody

Zobacz jakie nagrody przygotowaliśmy w tej edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Kontakt z nami

Zdjęcie promujące artykuł

Urząd Miasta Zakopane - Wydział Kultury

ul. Kościuszki 13
Zakopane 34-500
tel. +48 18 20 204 36
email: office@mffzg.pl


Facebook YouTube

wyszukiwanie zaawansowane Strzałka

Dodatkowe kategorie

Dodatkowe kategorie

Wybierz przedział czasowy